czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Burze, słońce i bardzo wysokie temperatury | 26-27 LIPCA | [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W wielu regionach kraju powróciła silna posucha. Jeżeli w najbliższym czasie nie popada w większości zachodniej i centralnej części kraju pojawi się susza rolnicza.

Na szczęście w najbliższych dniach miejscami popada- szczególnie dużo zjawisk burzowych pojawi się w niedzielę oraz w środę.

W nocy sucho i pogodnie w całym kraju. Temperatura spadnie do minimalnie 12/15 stopni. Miejscami na wzgórzach zanotujemy nie mniej niż 18 stopni Celsjusza.

Przed południem w całym kraju sucho i słonecznie. Dopiero około południa na Dolnego Śląska po Pomorze Zachodnie zacznie się chmurzyć- miejscami pojawi się deszcz. Po południu znad Niemiec wkroczy na zbieżności wiatrów fala burz. Tym razem burz będzie bardzo dużo- popada w znacznej większości zachodniej i północnej Polski. Zjawiska będą dość słabe- grad osiągnąć może maksymalnie 2 centymetry. Groźniej wyglądają porywy wiatru. Punktowo może powiać do  nawet 90 km/h. W godzinach późno popołudniowych i wieczornych burze dotrą do centrum kraju, Warmii, Kujaw, Górnego Śląska- będą one wygasać i przeważnie pozostawia sam deszcz- nie popada wszędzie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 26/27 stopni na północy i na zachodzie, 27/28 stopni w centrum, 29/30 stopni na południu, wschodzie i środkowym wschodzie kraju. Możliwe, że gdzieś przekroczony zostanie próg upału- najbardziej prawdopodobne, że to będzie okolica Kozienic, Sandomierza, Radomska.

Następnej nocy grzmieć i słabo padać będzie w pasie od Warmii po wschodnie Kujawy, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką i Małopolskę.

Początek przyszłego tygodnia to pogodowy misz masz. Wędrować będą fronty z opadami deszczu- do środy opadów będzie bardzo mało i występować będą głównie na wschodzie kraju- żniw jednak nie zażegnają. W środę przejdą znacznie większe burze- głównie na zachodzie, południu, północy i w centrum. Z środy na czwartek również na wschodzie. Po tych burzach w czwartek nieco nam się ochłodzi- do 22/26 stopni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,165FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły