czwartek, 4 marca, 2021

AGROTECH w nowym terminie z bezpieczeństwem w tle

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to wydarzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie zarówno kalendarz targowy, jak i rolniczy. Co roku w Targach Kielce spotykają się m.in.  właściciele gospodarstw, producenci maszyn oraz sprzedawcy nasion roślin rolniczych i pasz. W tym roku wydarzenie wyjątkowo odbędzie się między 6 a 8 listopada.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że AGROTECH to największe w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej, organizowanych w halach wystawienniczych. Zeszłoroczną wystawę o rekordowej powierzchni 66 000 metrów kwadratowych odwiedziło ponad 75 tysięcy zwiedzających. –  Wszechstronna, międzynarodowa ekspozycja i przeszło 750 wystawców z 21 krajów świata to kolejny atut targów AGROTECH w Kielcach – mówi Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu. 

Bezpieczeństwo przed wszystkim

Dla organizatorów tegorocznej edycji najważniejszym aspektem jest jednak zapewnienie wystawcom i zwiedzającym bezpieczeństwa. To priorytet całej załogi Targów Kielce. Zabezpieczenia, jakie wprowadzono zdały egzamin podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – pierwszego tego typu wydarzenia zorganizowanego po wybuchu pandemii COVID-19.

W trakcie MSPO o bezpieczeństwo dbano na wiele sposobów. Goście i wystawcy przed wejściem na teren targów korzystali z  wielofunkcyjnych kabin diagnostyczno-prewencyjnych wyposażonych w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabrakło również innych środków bezpieczeństwa takich, jak m.in.: regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali.

Przygotowanie MSPO pozytywnie ocenili m.in. Jeremi Quin. Podkreślił – W wielkiej Brytanii zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrzymałości i determinacji Polaków. Przykłady tej wytrzymałości i determinacji można mnożyć patrząc na wieloletnią historię narodu. Zatem nie jest żadnym zaskoczeniem, że, pomimo wszystkich wyzwań przed którymi stoi świat , to właśnie Polska daje przykład organizując najwyższej klasy targi. –powiedział Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa.

Słowa uznania do organizatorów targów skierował także Sebastian Chwałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Pomimo obecnego stanu epidemicznego mogliśmy zgodnie z tradycją, wieloletnią tradycją spotkać się we wrześniu w Kielcach i rozmawiać na tematy związane z obronnością i uzbrojeniem. (…) Dziękuje za umożliwienie nam udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz za gościnność i zapewnienie środków bezpieczeństwa, które na każdym kroku mieliśmy okazję obserwować.

Podobne zabezpieczenia będą stosowane także podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

Wystawcy z najwyższej półki

Targi AGROTECH co roku przyciągają krajowych i zagranicznych liderów branży. Producenci maszyn rolniczych prezentują tu swój najnowszy sprzęt – od bron talerzowych, przez rozrzutniki obornika i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Urodzinowe targi!

Zespół Targów Kielce pamięta również o, świętujących w tym roku 20 urodziny targach LAS-EXPO. Wydarzenie to doskonała okazja, aby zapozna się z nowoczesnymi maszynami i narzędziami wykorzystywanymi w przemyśle drzewnym. Na ekspozycji, oprócz sprzętu, można obejrzeć także pracę zaawansowanych systemów informatycznych, które na co dzień wykorzystywane są przez pracowników branży leśnej. Warto dodać, że sektor drzewny to jeden z najbardziej rozwijających się polskich rynków eksportowych.

Swoje piąte urodziny świętują Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych. Głównym puntem tegorocznej wystawy I Ogólnopolskie Forum Ogrodnictwa Zrównoważonego i Produkcji Ekologicznej. Konferencja obejmie wiele zagadnień dotyczących uprawy warzyw i owoców, a wśród prelegentów znajdą się polscy specjaliści branży sadowniczej. Organizatorzy targów Horti-Tech dokładają wszelkich starań, aby wystawa była pełna technologicznych nowinek, które pomogą w codziennej pracy producentów.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, targi LAS-EXPO oraz targi HORTI-TECH odbędą się między 6 a 8 listopada w Targach Kielce.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły