sobota, 24 października, 2020
- REKLAMA -

AGROTECH w nowym terminie z bezpieczeństwem w tle

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to wydarzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie zarówno kalendarz targowy, jak i rolniczy. Co roku w Targach Kielce spotykają się m.in.  właściciele gospodarstw, producenci maszyn oraz sprzedawcy nasion roślin rolniczych i pasz. W tym roku wydarzenie wyjątkowo odbędzie się między 6 a 8 listopada.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że AGROTECH to największe w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej, organizowanych w halach wystawienniczych. Zeszłoroczną wystawę o rekordowej powierzchni 66 000 metrów kwadratowych odwiedziło ponad 75 tysięcy zwiedzających. –  Wszechstronna, międzynarodowa ekspozycja i przeszło 750 wystawców z 21 krajów świata to kolejny atut targów AGROTECH w Kielcach – mówi Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu. 

Bezpieczeństwo przed wszystkim

Dla organizatorów tegorocznej edycji najważniejszym aspektem jest jednak zapewnienie wystawcom i zwiedzającym bezpieczeństwa. To priorytet całej załogi Targów Kielce. Zabezpieczenia, jakie wprowadzono zdały egzamin podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – pierwszego tego typu wydarzenia zorganizowanego po wybuchu pandemii COVID-19.

W trakcie MSPO o bezpieczeństwo dbano na wiele sposobów. Goście i wystawcy przed wejściem na teren targów korzystali z  wielofunkcyjnych kabin diagnostyczno-prewencyjnych wyposażonych w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabrakło również innych środków bezpieczeństwa takich, jak m.in.: regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali.

Przygotowanie MSPO pozytywnie ocenili m.in. Jeremi Quin. Podkreślił – W wielkiej Brytanii zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrzymałości i determinacji Polaków. Przykłady tej wytrzymałości i determinacji można mnożyć patrząc na wieloletnią historię narodu. Zatem nie jest żadnym zaskoczeniem, że, pomimo wszystkich wyzwań przed którymi stoi świat , to właśnie Polska daje przykład organizując najwyższej klasy targi. –powiedział Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa.

Słowa uznania do organizatorów targów skierował także Sebastian Chwałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Pomimo obecnego stanu epidemicznego mogliśmy zgodnie z tradycją, wieloletnią tradycją spotkać się we wrześniu w Kielcach i rozmawiać na tematy związane z obronnością i uzbrojeniem. (…) Dziękuje za umożliwienie nam udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz za gościnność i zapewnienie środków bezpieczeństwa, które na każdym kroku mieliśmy okazję obserwować.

Podobne zabezpieczenia będą stosowane także podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

Wystawcy z najwyższej półki

Targi AGROTECH co roku przyciągają krajowych i zagranicznych liderów branży. Producenci maszyn rolniczych prezentują tu swój najnowszy sprzęt – od bron talerzowych, przez rozrzutniki obornika i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Urodzinowe targi!

Zespół Targów Kielce pamięta również o, świętujących w tym roku 20 urodziny targach LAS-EXPO. Wydarzenie to doskonała okazja, aby zapozna się z nowoczesnymi maszynami i narzędziami wykorzystywanymi w przemyśle drzewnym. Na ekspozycji, oprócz sprzętu, można obejrzeć także pracę zaawansowanych systemów informatycznych, które na co dzień wykorzystywane są przez pracowników branży leśnej. Warto dodać, że sektor drzewny to jeden z najbardziej rozwijających się polskich rynków eksportowych.

Swoje piąte urodziny świętują Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych. Głównym puntem tegorocznej wystawy I Ogólnopolskie Forum Ogrodnictwa Zrównoważonego i Produkcji Ekologicznej. Konferencja obejmie wiele zagadnień dotyczących uprawy warzyw i owoców, a wśród prelegentów znajdą się polscy specjaliści branży sadowniczej. Organizatorzy targów Horti-Tech dokładają wszelkich starań, aby wystawa była pełna technologicznych nowinek, które pomogą w codziennej pracy producentów.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, targi LAS-EXPO oraz targi HORTI-TECH odbędą się między 6 a 8 listopada w Targach Kielce.

Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Zaliczki na dopłaty: ilu rolników otrzymało pieniądze?

W pierwszym tygodniu wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała...

Front już w sobotę po południu opuści cały kraj

W nocy dzięki dużej ilości chmur będzie ciepło. Przeważnie nie mniej niż 9/10 stopni. Na południu i w centrum nawet nie mniej...

Zmniejszono zasięg niebieskich stref. W jakich gminach zniesziono ograniczenia?

Aż 60 gmin w województwach: lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim uwolniono z „niebieskiej strefy” zagrożenia ASF. Uwzględniając dotychczasowe zmiany w regionalizacji, w tym...

Śledź nas

18,041FaniLubię to
350ObserwującyObserwuj
3,640SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Zaliczki na dopłaty: ilu rolników otrzymało pieniądze?

W pierwszym tygodniu wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała...

Front już w sobotę po południu opuści cały kraj

W nocy dzięki dużej ilości chmur będzie ciepło. Przeważnie nie mniej niż 9/10 stopni. Na południu i w centrum nawet nie mniej...

Zmniejszono zasięg niebieskich stref. W jakich gminach zniesziono ograniczenia?

Aż 60 gmin w województwach: lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim uwolniono z „niebieskiej strefy” zagrożenia ASF. Uwzględniając dotychczasowe zmiany w regionalizacji, w tym...

Oleje w ciągniku

Wymiana oleju jest zaliczana do standardowych czynności obsługowych. Jednak postęp w konstrukcjach ciągników wymusił również wprowadzenie nowych rodzajów olejów.

Jaki nowy ciągnik cieszy się największym zainteresowaniem polskich rolników?

Każde gospodarstwo ma własne potrzeby wynikające z wielkości i rodzaju produkcji, ukształtowania terenu, żyzności gleb itp. Według danych AgriTrac polscy rolnicy najczęściej...