sobota, 24 lutego, 2024

Zrównoważone rolnictwo i ochrona roślin – IOR-PIB zaprasza na Konferencję Ochrony Roślin

spot_img

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Ochrony Roślin – 64. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB, która odbędzie się w dniach 7–8 lutego 2024 roku w Poznaniu. Uroczyste otwarcie Konferencji nastąpi 7 lutego 2024 roku o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym IOR – PIB.

Zrównoważone rolnictwo i ochrona roślin

Tematem przewodnim Konferencji będzie ,,Zrównoważone rolnictwo i ochrona roślin”. Coroczna Sesja jest doskonałą okazją do zaprezentowania badań i osiągnięć oraz wymiany myśli naukowej. Od wielu lat Sesje Naukowe IOR – PIB są także miejscem spotkań ludzi, których łączy wspólna pasja naukowa i wspólny cel − działania na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego, preferującego ograniczone stosowanie pestycydów oraz nawozów, gwarantującego produkcję zdrowej żywności oraz bezpieczeństwo środowiska.

Myśl przewodnia Konferencji bezpośrednio nawiązuje do najważniejszych wyzwań w produkcji roślinnej, do poszukiwania i wdrażania do praktyki rolniczej zrównoważonych systemów produkcji żywności wykorzystujących w znacznie większym stopniu niechemiczne metody i środki ochrony roślin. Z pewnością dużym wyzwaniem będzie wdrożenie na szerszą skalę do praktyki rolniczej biologicznych metod zwalczania agrofagów oraz innowacyjnego nawożenia z wykorzystaniem tzw. bionawozów i nawozowych produktów mikrobiologicznych. Obecny czas i najbliższa przyszłość w produkcji roślinnej i ochronie roślin będzie nakierowana na produkcję bezpiecznej i zdrowej żywności, z zachowaniem odpowiedniej produktywności. Stopniowe odchodzenie od chemicznej ochrony i rolnictwa konwencjonalnego na rzecz rolnictwa regeneratywnego (produkcji rolniczej przyjaznej środowisku) i większego udziału produkcji ekologicznej – to nie tylko nowe kierunki i wyzwania, ale bieżąca potrzeba.

Na Konferencji Ochrony Roślin – 64. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB znajdą Państwo wiele ciekawych doniesień naukowych i rozwiązań praktycznych przedstawionych podczas sesji referatowych i posterowych oraz w panelach tematycznych, które od kilku lat towarzyszą obradom Konferencji i cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników.

Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie https://www.snior.pl/program

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x