niedziela, 24 października, 2021
spot_img

Żniwa w sąsiedztwie bloków?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Wiele piszemy o procesie rozrostu miast i terenów podmiejskich kosztem pól uprawnych i wsi. Natomiast mieszkańcy ul. Jantarowej w dzielnicy Węglin Południowy w mieście Lublinie podziwiać mogą powyższy widok. Do naszej redakcji napływają sygnały o tym, że ludzie z miasta przyjeżdżają tam i obserwują prace.

Właściciel robi swoje

Wyjaśnijmy więc, że w środku osiedla znajduje się pole uprawne. Natomiast jego właściciel nie sprzedaje ziemi, co wcale nie przeszkadza okolicznym mieszkańcom. Osiedlowe żniwa co roku są tu niemałą atrakcją, mieszkańcy i przechodnie fotografują i filmują pracę rolnika.

Dodajmy, że mieszkańcy osiedla na lubelskim Felinie też sąsiadują z polami i jakieś dwa tygodnie temu mogli z okien swoich mieszkań obserwować żniwa.

A czy wam znane są podobne miejsca w innych miejscach?
Jeśli tak to napiszcie lub podzielcie się fotografiami.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Dziennik Wschodni i Kurier Lubelski

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły