wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w Zarządzie firmy CLAAS

spot_img

Christian Radons dołącza do Zarządu Grupy CLAAS oraz przejmuje odpowiedzialność za globalną sprzedaż i serwis. Obejmuje stanowisko zajmowane do tej pory przez Bernd Ludewig, który będzie realizował nowe zadania poza strukturami firmy.

 

Dziękujemy Panu Bernd Ludewig za jego wkład w rozwój firmy na stanowisku regionalnego dyrektora zarządzającego na Europę Wschodnią oraz za cztery lata aktywnej pracy w Zarządzie Koncernuoświadcza Thomas Böck, Prezes Zarządu Grupy CLAAS.Jednocześnie bardzo się cieszymy, że na to jakże istotne stanowisko, udało się nam pozyskać doświadczonego i pełnego inicjatywy menedżera Christiana Radons dodaje.

 

Radons jest w Grupie CLAAS już od około 20 lat i początkowo zajmował różne stanowiska kierownicze w obszarze handlu, między innymi jako menedżer ds. sprzedaży na początku działalności CLAAS Global Sales. W 2012 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółki zależnej CLAAS Agrosystems, która została następnie przekształcona w CLAAS E-Systems. Firma ta została założona w 2014 roku, gdy był on dyrektorem zarządzającym, a następnie w 2017 roku przeniosła się do nowo wybudowanego Centrum Rozwoju Elektroniki w Dissen. Od października 2017 roku Radons kierował jako regionalny dyrektor zarządzający sprzedażą w  Europie Zachodniej i Oceanii, a od 2019 roku także w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Tym samym Zarząd Grupy CLAAS składa się z następujących członków: Thomas Böck (Prezes, Produkcja Maszyn Zielonkowych oraz Rozwój Technologii i Systemy Rolnictwa Precyzyjnego), Hans Lampert (Finanse i Kontroling), Jan-Hendrik Mohr (Produkcja Maszyn Żniwnych), dr Jens Foerst (Produkcja Ciągników) i Christian Radons (Sprzedaż i serwis).

 

Kilka słów o CLAAS

Firma rodzinna CLAAS założona w 1913 roku (www.claas-gruppe.com) jest jednym z wiodących światowych producentów technologii rolniczej. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Harsewinkel w Westfalii jest liderem na europejskim rynku kombajnów zbożowych. CLAAS jest światowym liderem na rynku z kolejną dużą grupą produktów – samojezdnymi sieczkarniami. CLAAS zajmuje również czołowe miejsca w światowej technologii rolniczej, zarówno w zakresie ciągników, jak i pras rolniczych i maszyn zielonkowych. Gama produktów obejmuje także najnowszą technologię informatyczną dla rolnictwa. CLAAS zatrudnia ponad 11.400 pracowników na całym świecie, a w 2019 roku osiągnął obrót w wysokości 3,8 miliarda euro.

CLAAS udostępnia internetowy konfigurator na claas.pl

Rozwiązania w kosiarkach polowych firmy Claas

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników