piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Zełenski zapowiedział kontynuację korytarza zbożowego bez udziału Rosji

spot_img

„Zwrócili się do nas właściciele statków. Powiedzieli, że są gotowi kontynuować eksport zboża, a jeśli Ukraina nam na to pozwoli, a Turcja przepuści nasze statki, to wszyscy są gotowi kontynuować dostawy zboża” – powiedział prezydent Zełenski. Polecił on Ministerstwu Spraw Zagranicznych przygotowanie oficjalnej propozycji dla ONZ i Turcji.

Nie było żadnych umów

Zełenski podkreślił, że nie było żadnych bezpośrednich umów między Ukrainą, a Rosją. Wycofanie się Rosjan dotyczy tylko jej porozumienia z ONZ i Turcją. „Były dwa porozumienia: Ukrainy, Turcji, ONZ; inne porozumienie – Rosji, Turcji, ONZ. Dlatego też, kiedy Rosja wstrzymała handel zbożem, złamała swoje umowy z sekretarzem generalnym ONZ Guterresem i prezydentem Erdoganem. Nie z nami. Nie mieliśmy z nimi żadnych umów” – podkreślił prezydent Ukrainy.

Mychajło Podoljak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, uważa za celowe dalsze zabezpieczenie korytarza zbożowego patrolami wojskowymi.

Źródło i foto: www.ubn.news

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo
Bolo
10 miesięcy temu

Pewnie! Niech ukraińskie F35 eskortują statki ze zbożem. Putin się wystraszy i odpuści 😜

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x