środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zbliża się ochłodzenie [POGODA]

spot_img

W nocy pogodnie na zachodzie kraju. Po północy przejaśnienia pojawią się również w innych regionach kraju, jednak nad ranem w ich miejsce zwłaszcza na wschodzie, południu, północy i w centrum pojawia się mgły, zamglenia i stratusy nisko wiszące nad ziemią.

Temperatura nad ranem spadnie do -7/-4 stopni w kotlinach sudeckich, -5/-3 stopni od Dolnego Śląska po Wielkopolskę do -4/-1 stopnia od Podlasia po Warmie, Mazury, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską. Na krańcach zachodnich około 0 stopni. Najcieplej na Lubelszczyźnie, południu Podlasia, Podkarpaciu i na wschodzie Małopolski- tutaj 2-3 stopnie powyżej zera.

W ciągu dnia mgły przesuwać się mają na zachód obejmując po południu całe centrum i północ kraju. Deszcz i deszcz ze śniegiem padać może od Włodawy po Hrubieszów, Cieszanów, Przemyśl, Lesko, Sanok- wieczorem możliwy mokry śnieg. Na pozostałym obszarze pochmurno z licznymi zamgleniami. jedynie od Dolnego Śląska po Ziemie Lubuską i Wielkopolskę pojawi się więcej przejaśnień.

Najzimniej na mglistych Górach Świętokrzyskich, gdzie mróz nie odpuści w najcieplejszym momencie dnia. Koło 0 stopni również w centrum, na Warmii, Mazurach, Kujawach i Kaszubach. Wieczorem w całym kraju- za wyjątkiem wschodu chwyci mróz na poziomie -4/-1 stopień.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x