niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

spot_img

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci ze żłobków, przedszkoli albo uczniów szkół.
Dodajmy, że zasiłek opiekuńczy związany jest z sanitarnymi  obostrzeniami i przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub szkoły, co wymaga sprawowania opieki nad:
– dzieckiem w wieku do 8 lat,
– dzieckiem z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w wieku do 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Ograniczenia COVID-19

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku, gdy powyższe placówki w sposób ciągły zamknięte są ze względu na COVID-19, a także w sytuacji gdy placówka, która wznowiła naukę albo opiekę stacjonarną została ponownie zamknięta, lub gdy jej funkcjonowanie, mimo, że jest otwarta zostało ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy, oddziału. A więc w przypadku gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi albo osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami. Więcej informacji na stronie internetowej KRUS. 
 
Źródło: KRUS
Foto: Pixabay  


Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x