poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img

Zasiłek opiekuńczy KRUS przedłużony

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Z uwagi na obostrzenia w związku z pandemią COVID-19, od 12 do 25 kwietnia 2021 r., ponownie przedłużono termin na zasiłek opiekuńczy dla rodziców lub opiekunów ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

W przypadku zamknięcia placówek

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19, żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki do której uczęszcza dziecko rolników lub domowników ubezpieczonych w KRUS. Natomiast w zaistniałej sytuacji rodzice lub opiekunowie sprawować muszą osobistą opiekę nad:                          
– dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat,
– dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dodamy, że zasiłek opiekuńczy przysługiwać będzie w przypadku gdy wyżej wymienione placówki oświatowe zamknięte są ze względu na COVID-19 lub ograniczyły swą działalność w stopniu uniemożliwiającym sprawowanie właściwej opieki.  

Źródło: KRUS
Foto:
Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
566ObserwującyObserwuj
8,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x