sobota, 24 lutego, 2024

Zapach, który powstrzyma migracje dzików?

spot_img

Aby walczyć z ASF zlecono wykonanie ogrodzeń zapachowych na terenie wielkopolski. Ich celem jest zatrzymywanie i ograniczanie migracji dzików a tym samym zahamowanie rozprzestrzenienia się afrykańskiego pomoru świń. 

Na mocy rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z 11.02.2022 r. na terenie województwa wielkopolskiego a dokładnie w Obornikach, Pniewach, Łopuchówku, Konstantynowie, Piaskach, Jarocinie i Krotoszynie, nakazano wykonanie ogrodzeń zapachowych przy użyciu repelentów o działaniu odstraszającym dziki. Elementy zostaną zamontowane na terenie wielkopolski do 10 marca br.  i mają funkcjonować do 10 września 2022 r.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określa, iż ogrodzenia zapachowe należy wykonać w pasie o szerokości 2 metrów. Dodatkowo nie może być zainstalowane na obszarze zwartej zabudowy mieszkaniowej, w linii istniejących ogrodzeń lub innych przeszkód uniemożliwiających przemieszczanie się dzików. Przebieg ogrodzeń w poszczególnych nadleśnictwach określono na mapie w załącznikach do rozporządzenia.

Czy zabieg okaże się skuteczny przekonamy się w przyszłości. 

źródło:WIR
Zdj:pixabay

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x