środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wypłata pomocy COVID-19

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę unijnych środków finansowych, przewidzianych w budżecie PROW na lata 2014-2020, dla gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.
Jak zapewnia Halina Szymańska, Prezes ARiMR pieniądze trafią na konta rolników do końca bieżącego roku. 

Dla 180 tysięcy rolników  

Wsparcie, w łącznej kwocie w wysokości blisko 1,2 mld zł, otrzyma ponad 180 tys. rolników, którzy w terminie od 9 września do 7 października br. złożyli w ARiMR swoje wnioski. Do tej pory Agencja wypłaciła środki 8 tysiącom rolników. Przekazano im łącznie 61 mln zł. Planuje się też, że do 16 grudnia br. pomoc w kwocie w wysokości 506 mln zł trafi do kolejnej grupy ponad 75 tysięcy rolników.

Nawet ponad 31 tysięcy dla rolnika

Dodajmy, że  wysokość wsparcia uzależniono od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Natomiast maksymalna kwota pomocy dla pojedynczego wnioskodawcy nie może przekroczyć kwoty w wysokości 31,43 tysięcy zł, to jest równowartości 7 tysięcy euro.

Przypomnijmy też, ze adresatami dofinansowania są rolnicy pracujący w sektorach produkcji: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w ogrzewanych szklarniach lub tunelach foliowych.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kwa kwa kaczor
Kwa kwa kaczor
3 lat temu

Bzdury jak zwykle mamy 7 stycznia i pieniądze nie wpłynęły

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x