wtorek, 20 lutego, 2024

Tragiczna śmierć rolnika. Wypadł z traktora wprost pod koła nadal jadącej maszyny

spot_img

Do tragicznej śmierci rolnika doszło w miejscowości Chwalęcice w gminie Goszczanów. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus jadąc drogą z nieustalonych przyczyn zjechał na pobliski mostek i wjechał kołem do rowu co spowodowało upadek z maszyny wprost pod koła.

Rolnik wypadł z traktora wprost pod koła nadal jadącej maszyny 
zdj:Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Śmiertelny wypadek traktorzysty w Chwalęcicach

Do zdarzenia doszło 19 października 2022 roku. Rolnik, który nieszczęśliwie zginął miał 59 lat. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus jadąc drogą z nieustalonych przyczyn zjechał na pobliski mostek i wjechał kołem do rowu. Manewr ten spowodował upadek kierującego z pojazdu bezpośrednio pod koła jadącego nadal ciągnika rolniczego. Po przejechaniu około 50 metrów pojazd zatrzymał się na pobliskim rowie. 

Na miejscu zdarzenia pracowały służby. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Zadysponowany również został  śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który to przewiózł poszkodowanego do szpitala. Niestety mimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Śmiertelny wypadek traktorzysty w Chwalęcicach
zdj:Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Policja apeluje o rozwagę

Policjanci apelują, aby podczas prac w gospodarstwie zachować ostrożność i rozwagę. Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych korzystając z maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień do kierowania i używania maszyn rolniczych. 

“Zachowajmy szczególną ostrożność podczas korzystania z drogi, przede wszystkim podczas manewru mijania z innymi pojazdami. Zadbajmy również o stan techniczny pojazdów oraz sprzętu rolniczego.” – apeluje sierż. sztab. Mariola Sucherska z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x