czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Wybuch w Zakładach Azotowych „Puławy”. Co się wydarzyło na terenie fabryki?

spot_img

W poniedziałek na terenie Zakładów Azotowych „Puławy” doszło do niewielkiego wybuchu, w wyniku którego dwie osoby zostały ranne. Obie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali, jak poinformowała lubelska straż pożarna.

Incydent w Zakładach Azotowych „Puławy”

Według informacji uzyskanych przez dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasadę, incydent miał miejsce na instalacji przygotowania gazu w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy. Do wypadku doszło w trakcie uruchamiania podgrzewacza. Jeden z pracowników, który odniósł poważniejsze obrażenia, został przewieziony śmigłowcem LPR do szpitala specjalistycznego w Łęcznej. Drugi pracownik, z lżejszymi obrażeniami, został opatrzony na miejscu i przetransportowany do szpitala w Dęblinie.

Maciej Falandysz, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, poinformował, że wybuch miał miejsce na linii produkcyjnej amoniaku. Rzeczniczka prasowa Grupy Azoty SA, Monika Darnobyt, potwierdziła przebieg incydentu

Jeden z największych producentów nawozów azotowych i wieloskładnikowych w UE

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. jest częścią Grupy Azoty, notowanej na GPW spółki akcyjnej, w której Skarb Państwa posiada 33% akcji. Zakłady Azotowe „Puławy” są jednym z największych producentów nawozów azotowych i wieloskładnikowych w Unii Europejskiej oraz jedynym producentem melaminy w Polsce. Firma, zatrudniająca ponad 3,4 tys. osób, produkuje również poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory i biel tytanową. Zakłady Azotowe „Puławy” działają od 4 czerwca 1966 roku.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x