wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Wścieklizna w Krotoszynnie!

spot_img

W Krotoszynie znaleziono martwego nietoperza, który jak się okazało był zarażony wścieklizną. Martwego ssaka znaleziono na jednej z posesji w Krotoszynie. Jak potwierdził Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, przyczyną śmierci była wścieklizna. W związku z tym Powiatowy Lekarz  Weterynarii wydał ostrzeżenie dla Krotoszyna oraz przyległych miejscowości (Osusz, Salnia, Durzyn, Biadki, Smoszew, Chchalnia, Perzyce oraz Konarzew).

Zakazy przeciwko epidemii

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wścieklizny, PLW zakazał na zapowietrzonym obszarze wprowadzania i wyprowadzania psów oraz kotów, które nie są zaszczepione przeciw wściekliźnie, organizowania wystaw, targów, konkursów lub pokazów z udziałem zwierząt. Wszystkie psy i koty powinny być trzymane w zamknięciu, a zwierzęta gospodarskich powinny być pozostawione na  zamkniętych wybiegach. Psy, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko wściekliźnie, powinny zostać zaszczepione.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Do przeniesienia choroby dochodzi poprzez kontakt ze śliną bądź też pokąsanie. Zakażone osoby miewają czucia mrowienia wokół miejsca pokąsania, ból w potylicy, uczucie zmęczenie oraz halucynację i podwyższoną temperaturę. Zwierzęta początkowo zmieniają swoje zwyczaje oraz przestają być wrażliwe na ból. Po kilku dniach u ludzi i zwierząt występuje nadmierne pobudzenie lub porażenie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x