środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wnioski o pomoc w związku ze stratami spowodowanymi suszą przez aplikację

spot_img

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 30 listopada br. producenci rolni składać mogą wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę. Wnioski należy składać za pośrednictwem publicznej aplikacji internetowej pod nazwą: „Zgłoś szkodę rolniczą”.

Nowa funkcja aplikacji

Tym razem jednak aplikacja zyskała dodatkową funkcjonalność, która umożliwia wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu złożonego na wysłanym dokumencie.
Należy jednak wiedzieć, że z funkcji tej skorzystać można tylko i wyłącznie w przypadku gdy nasz wniosek nie został przetworzony, tzn. nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń. 

Zalety nowych funkcji

Wycofanie wniosku umożliwi usunięcie z konta danych gospodarstwa w celu umożliwienia zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do innego zalogowanego użytkownika.

Natomiast anulowanie podpisu cyfrowego złożonego na wniosku o statusie „wysłany” umożliwi jego edycję w celu jego aktualizacji lub uzupełnienia albo wycofania. 
Dodajmy, że wycofanie wniosku po anulowaniu podpisu wymaga dokonania dodatkowych czynności związanych z wycofaniem wniosku.

Aplikacja suszowa dostępna pod adresem na rządowej podstronie: „aplikacje gov.pl” w zakładce: „/app/susza/”.


Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x