środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Wirus nie zatrzymuje się. Potwierdzone przypadki ptasiej grypy w Niemczech

spot_img

Niestety, obawy związane z szybką transmisją wirusa ptasiej grypy potwierdziły się. Jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia jedynie z ostrzeżeniami o potencjalnym zagrożeniu. Jednak teraz sytuacja zrobiła się na tyle niebezpieczna, że powrót ognisk ptasiej grypy staje się coraz bardziej realny. Gdzie tym razem wykryto zarażone zwierzęta?  

Ministerstwo polityki żywnościowej i rolnictwa Niemiec poinformowało, że wirus grypy ptaków został  wykryty u dzikiego ptactwa w trzech krajach związkowych: Hamburgu, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Szlezwik-Holsztyn. Potwierdzone podtypy wirusa grypy ptaków to H5N8 i H5N5.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą wirus ptasiej grypy niemieckie władze wzywają producentów drobiu do podjęcia wszelkich środków ograniczających ryzyko przeniesienia wirusa do gospodarstw utrzymujących drób. Służby krajów związkowych zobowiązano są do monitorowania sytuacji i podejmowania działań kontrolnych w odniesieniu do martwych lub chorych dzikich ptaków.

Rzeczywistość w której obecnie się znaleźliśmy zmusza do szczególnego dbania oraz monitorowania stanu ferm drobiarskich.Szczegółowe informacje nt. grypy ptaków dostępne są pod linkiem https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/grypa-ptakow

Maria Chmal
źródło:kipdip.org.pl

Zdjęcie: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x