środa, 8 lutego, 2023

Wirus nie zatrzymuje się. Potwierdzone przypadki ptasiej grypy w Niemczech

spot_imgspot_img
-REKLAMA-spot_img

Niestety, obawy związane z szybką transmisją wirusa ptasiej grypy potwierdziły się. Jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia jedynie z ostrzeżeniami o potencjalnym zagrożeniu. Jednak teraz sytuacja zrobiła się na tyle niebezpieczna, że powrót ognisk ptasiej grypy staje się coraz bardziej realny. Gdzie tym razem wykryto zarażone zwierzęta?  

Ministerstwo polityki żywnościowej i rolnictwa Niemiec poinformowało, że wirus grypy ptaków został  wykryty u dzikiego ptactwa w trzech krajach związkowych: Hamburgu, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Szlezwik-Holsztyn. Potwierdzone podtypy wirusa grypy ptaków to H5N8 i H5N5.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą wirus ptasiej grypy niemieckie władze wzywają producentów drobiu do podjęcia wszelkich środków ograniczających ryzyko przeniesienia wirusa do gospodarstw utrzymujących drób. Służby krajów związkowych zobowiązano są do monitorowania sytuacji i podejmowania działań kontrolnych w odniesieniu do martwych lub chorych dzikich ptaków.

Rzeczywistość w której obecnie się znaleźliśmy zmusza do szczególnego dbania oraz monitorowania stanu ferm drobiarskich.Szczegółowe informacje nt. grypy ptaków dostępne są pod linkiem https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/grypa-ptakow

Maria Chmal
źródło:kipdip.org.pl

Zdjęcie: Pixabay

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

29,430FaniLubię
10,000ObserwującyObserwuj
17,100SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x