sobota, 24 lutego, 2024

Wietnam wstrzymuje stosowanie szczepionek przeciwko ASF

spot_img

Wietnam tymczasowo zawiesił stosowanie swojej pierwszej domowej szczepionki przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń po tym, jak dziesiątki świń zaszczepionych szczepionkami zmarło w tym miesiącu.

W czerwcu ogłoszono, że z powodzeniem opracował szczepionkę do podawania świniom w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń, z zamiarem stania się pierwszym krajem, który będzie ją produkował i eksportował komercyjnie. Po dwóch miesiącach około 600 świń na kilku farmach w centralnej prowincji Phu Yen, którym wstrzyknięto szczepionkę NAVET-ASFVAC opracowaną przez Navetco zmarło. Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że powołano specjalistów, którzy zbadają martwe świnie i będą sprawdzali zależność śmierci zwierząt i szczepionki. 

ASF w Wietnamie

Po raz pierwszy wykryto go w Wietnamie w 2019 roku i zmusił kraj do uboju około 20% swojego stada świń w następnym roku. Według ministerstwa rolnictwa epidemia rozprzestrzeniła się w tym roku na 753 obszary w 47 prowincjach Wietnamu, prowadząc do uboju 36 500 świń.

Źródło: Reuters

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x