sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Węgry mogą być w tym sezonie importerem netto kukurydzy

spot_img

Susza obniży produkcję kukurydzy na Węgrzech o 50% w stosunku do ubiegłego roku. Komisja Europejska ocenia, że zbiory kukurydzy w 2022 r. wyniosą lekko powyżej 3 mln ton w porównaniu ze średnią 7,7 mln ton.

W ostatnich 5 latach produkcja węgierskiej kukurydzy stanowiła średnio ok. 11% produkcji w UE, ale w tym roku będzie to tylko niespełna 6%.

Zwykle Węgry eksportują około 3 do 4 milionów ton kukurydzy, przy minimalnym imporcie. Przy tak drastycznym spadku produkcji Węgry mogą w bieżącym sezonie stać się importerem netto kukurydzy.

Zbiory kukurydzy na Węgrzech według KE:

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: KE, Reuters

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x