poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

We wtorek niewielkie opady w ciągu dnia [POGODA]

spot_img

Wtorkowy poranek już bez mgieł. Niewielkie zamglenia pojawią się w kotlinach górskich na południu kraju. Noc pogodna od Małopolski po Podkarpacie i Roztocze. Od Podlasia po centrum i Opolszczyznę dużo chmur, ale bez opadów. Na zachodzie i północy cała noc upłynie pod całkowitym zachmurzeniem, dodatkowo od Poznania po Legnicę może popadać delikatny deszcz do 1-3 mm.

Temperatura o poranku wyniesie od 8/10 stopni na zachodzie i północy, do 10/12 stopni na południu, wschodzie i w centrum kraju.

W ciągu dnia niewielkie opady do 1-3 mm występować mają od Dolnego Śląska po Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze Gdańskie. Wieczorem popada delikatnie również miejscami na Warmii i zachodzie Opolszczyzny. Najwięcej słońca przez cały dzień w Małopolsce, Podkarpaciu i na Roztoczu.

Wiatr nad ranem za wyjątkiem Podhala, gdzie powieje halny ma być słaby. W południe i popołudniu powieje już umiarkowanie do 30-40 km/h. Słaby wiatr tylko w strefie frontu – czyli w pasie od Warmii i Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Wielkopolskę i Dolny Śląsk.

 Temperatura bardzo zróżnicowana. W pasie od Pomorza po Sudety zaledwie 10/13 stopni powyżej zera w samo południe. Na krańcach zachodnich około 13/14 stopni. W centrum do 16 stopni. Natomiast najcieplej od Lubelszczyzny po całe południe kraju- tutaj do nawet 18-21 stopni. 21 stopni ma szanse pojawić się w okolicy Nowego Sącza. Biegunem zimna będzie w zamian okolica Jawora, Jeleniej Góry, Kłodzka na Dolnym Śląsku, gdzie odnotujemy maksymalnie 7/8 stopni w ciągu dnia.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x