środa, 24 lipca, 2024
spot_img

W wielu regionach mroźna noc [POGODA]

spot_img

W nocy rozpogodzenia odsuną się na południe kraju i tutaj noc najzimniejsza. Na Podhalu i w Bieszczadach od -13 do -7 stopni. Na południu kraju -6/-3 stopnie. Chmury na zmianę z rozpogodzeniami na Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i na Dolnym Śląsku i tutaj -2/0 stopni. Od Podlasia po północne Mazowsze, Kujawy i Ziemię Lubuską w nocy popada słabo mżawka do 1 mm – dzięki zwartej powłoce z chmur temperatura nie spadnie poniżej 2 st na wschodzie regionu i 4 st na Ziemi Lubuskiej.

Najwięcej deszczu spadnie od Pomorza Zachodniego po północną Wielkopolskę, Kaszuby, Warmię do 2-3 milimetrów. Temperatura wyniesie około +5 stopni; a na wybrzeżu i w okolicy Szczecina nie mniej niż +7 stopni.

W ciągu dnia spora ilość chmur pozostanie od Podlasia po Pomorze i tutaj lokalnie spadnie symboliczna mżawka. Od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę chmury na zmianę ze słońcem. Na południu kraju niebo niemal bezchmurne a w górach lazurowe niebo przez całą dobę.

Temperatura wyniesie od 0/+2 stopni na wschodzie i południu do +3/+4 stopni w centrum i +6/+8 stopni na zachodzie i północy kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Łukasz Sieligowski

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników