środa, 17 lipca, 2024
spot_img

50-lecie Szkoły Rolniczej w Sierakowie

spot_img

Wczoraj gościliśmy w Zespole Szkół Rolniczych w Sierakowie, która obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji przed szkołą odsłonięto pamiątkową tablicę. Obok kamienia z tablicą jako symbol rolnictwa wyeksponowano zabytkowy pług.

 

Pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami takiej pamiątki byli uczniowie: Eryk Czapczyński, Dawid Wansorra, Miłosz Jarysz, Dawid Bandurowicz oraz Michał Misiewicz.

Wszystkich zaproszonych gości po staropolsku witali uczniowie – chlebem i solą. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz miasta i gminy Sieraków Witold Maciołek oraz absolwenci szkoły Mieczysław Trafis, Edward Pertek, Tomasz Ajchler, Szymon Kamiński, Zofia Pucek-Mądry.

Podczas uroczystości został przeprowadzony konkurs wiedzy rolniczej. W komisji konkursowej zasiedli tacy specjaliści jak Wojciech Szychowiak i Leongina Grotowska oraz przedstawiciel uczniów. W uroczystości udział wzięły również firmy z branży rolniczej, które chętnie przedstawiły swoją ofertę. Był to również czas na spotkania i rozmów z absolwentami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, a szkole życzymy wielu lat sukcesów w dalszej edukacji specjalistów w branży rolniczej.

  

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników