środa, 17 lipca, 2024
spot_img

W weekend czeka nas duże ocieplenie [POGODA]

spot_img

Noc z rozpogodzeniami na południu kraju. W Lubelskim, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Pomorzu Zachodnim sucho i pochmurno. Gęste mgły spowiją Podlasie, Mazowsze (bez mgieł tylko w rejonie Radomia, Grójca, Żyrardowa), Kujawy (bez mgieł w rejonie Kowala, Inowrocławia), Warmię, Mazury, Kaszuby. Na Podlasiu i Mazurach między 20:00 a północą popada mżawka. Nad ranem pokropi miejscami również na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Tam gdzie mgły będzie niemal zupełnie bezwietrznie i pamiętajmy, że podczas opadania mgieł może spaść niewielka mżawka. 

Przed południem sporo mgieł utrzyma się na Mazowszu, Podlasiu, wschodzie i północy Kujaw- po południu mgły odpuszczą i pozostaną chmury.

Na niewielkie przejaśnienia można liczyc w ciagu dnia na całym południu i południowym zachodzie kraju. Pozostałe obszary suche i pochmurne. Nigdzie jednak nie powinno padać. Pokropi może miejscami około południa w Małopolsce. Opad nie będzie jednak mierzalny w deszczomierzu.

Umiarkowany wiatr z południowego zachodu w górach przywieje nam cieplejsze masy powietrza. W rejonie Legnicy i Jeleniej Góry możemy mieć nawet 16 stopni Celsjusza. Dwucyfrowe wartości na termometrach już w większości kraju.

Wiatr słaby w rejonie Siedlec, Warszawy, Białegostoku, Kętrzyna i w Małopolsce. 

Silniej powieje w pasie od Łodzi po Opole, Nysę za sprawą przepływu powietrza przez Bramę Orawską- do 35 km/h. Do 25 km/h powieje również na zachodzie i północy kraju.

W niedzielę w większości kraju nawet powyżej 12 stopni Celsjusza. Na zachodzie i wybrzeżu również powieje nieco silniej do 45 km/h. Wschód nadal z wiatrem słabym lub niemal bezwietrznie.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x