środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W środę północ kraju odpocznie od deszczu [POGODA]

spot_img

W nocy z wtorku na środę znad wschodniej części kraju ponownie wędrować ma strefa z silnymi opadami deszczu, które spadną na Lubelszczyźnie, południowym Podlasiu, południu, wschodzie i w centrum Mazowsza- nad ranem i na zachodzie Mazowsza a także w Górach Świętokrzyskich.

Przed południem strefa silnego deszczu dotrze nad Dolny Śląsk, południe Ziemi Lubuskiej i południe Wielkopolski. Prognozy są niestabilne i może się okazać, że prawdopodobieństwo opadów 100% i suma opadów do 50 mm przesunie się nad samym razem aż po Łódź, Kalisz, Leszno.

Na krańcach południa popada raczej słabo, przelotnie i pojawią się przejaśnienia.

Sucho przez całą noc i dzień na Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie- tutaj bez szans na opady do co najmniej piątku, Pomorzu Gdańskim, Pomorzu Zachodnim i północy Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

Temperatura w strefie chmur i opadów wyniesie około 17-21 stopni- będzie dość rześko. Najcieplej na słonecznej północy. Od Suwałk po Kętrzyn, Mikołajki, Olsztyn, Grudziądz, Kościerzynę, Miastko, Szczecin 23-26 stopni powyżej zera.

Wiatr powieje umiarkowanie na północy i w centrum oraz słabo na południu kraju.

Od czwartku do niedzieli na południu, zachodzie i w centrum są szanse na opady deszczu pochodzenia burzowego, jednakże będzie ich  na tyle mało, przy dużej ilości słońca przez większość dnia i wysokiej temperaturze rzędu 24-29 stopni zaryzykowałbym skoszeniem traw- jeżeli takie macie. Gnić nie będzie- przez przynajmniej 6-8 h w ciagu dnia słońce powinno dobrze dosuszać trawy.

Łukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników