środa, 1 lutego, 2023
spot_imgspot_img

W środę na niebie trochę chmur i trochę słońca [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

W pogodzie nad Europą bez zmian. Nad nami pogodny wyż, tymczasem we Włoszech i na południu Francji występują rozległe podtopienia.

W nocy ponownie napłyną do nas chmury, dzięki którym noc będzie cieplejsza. Dużo pogodnego nieba powinno pojawić się na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie- tutaj nad ranem temperatura spadnie w okolice -2/+1 stopnia na wysokości 2 metrów. Przy gruncie do -3/-1 stopnia.

Na pozostałym obszarze mamy szansę na większą ilość chmur, dzięki którym ziemia zamiast oddawać nagromadzone ciepło w ciągu dnia w kosmos, zatrzyma je w warstwie między chmurami a powierzchnią ziemi- tutaj zanotujemy około +1/+6 stopni na wysokości 2 metrów i 0/+3 przy gruncie.

Od samego rana do wieczora na niebie trochę chmur, trochę słońca. Pomimo większej ilości chmur niż w ostatnich dniach padać nadal nie będzie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 13 stopni na Roztoczu, 14 i 15 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim. 16 stopni w Małopolsce, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Kujawach, Pomorzu Zachodnim, Górnym Śląsku i w Wielkopolsce. Najcieplej 17-18 stopni odnotujemy na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

O poranku bezwietrznie- dzięki temu w dolinach rzek możliwe zamglenia. W ciągu dnia powieje słabo w porywach do 20-30 km/h z północnego wschodu.

Łukasz Sieligowski

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników