Nim to nastąpi w nocy sporo chmur utrzyma się w województwie Lubelskim, Podlaskim, Świętokrzyskim, Mazowieckim, wschodzie Ziemi Łódzkiej, a także Mazurach- tutaj poranek najcieplejszy z temperaturą na poziomie 8/11 stopni Celsjusza.
Nad ranem chmur przybędzie w Małopolsce, Górnym Śląsku i na Podkarpaciu – najniższe temperatury zanotowane zostaną tutaj około 3|4 nad ranem i wyniosą 3/5 stopni Celsjusza, jednak nad ranem ociepli się do 5/8 stopni powyżej zera. W Kotlinach w nocy przymrozki do -2 stopni. Na południowym zachodzie, zachodzie i północy sporo pogodnego nieba, a na południowym zachodzie wręcz bezchmurnie. W kotlinach Sudeckich odnotujemy nad ranem około -3/0 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Między Szczecinem, Reskiem, Szczecinkiem, Miastkiem o poranku 1/3 stopnie powyżej zera, zaś przy gruncie miejscami pojawią się przymrozki. Na pozostałym obszarze zachodu i północy (łącznie z Wielkopolską, Kujawami i Warmią) odnotujemy 3/6 stopni powyżej zera, przy gruncie odpowiednio 0/3 stopnie. Zrobi się bezwietrznie, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie powieje do 20 km/h.
W ciągu dnia w całym kraju pojawi się słońce, które na zachodzie, północy i w centrum zdominuje niebo. Na wschodzie i południu do południa pojawi się trochę chmur, zaś po południu i tutaj zrobi się niemal całkowicie bezchmurnie. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do maksymalnie 20 stopni na zachodzie kraju.
Piątek zapisze się jako bezwietrzny dzień na zachodzie kraju. Na południu, północy i w centrum powieje słabo do zaledwie 20 km/h. Na wschodzie i północnym wschodzie porywy wiatru osiągną w południe 35 km/h.
Kolejna noc jeszcze chłodniejsza, szczególnie na wschodzie kraju.