piątek, 22 października, 2021
spot_img

W nocy zrobi się zimno [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Przed nami napływ arktycznego powietrza z północy.

W nocy w całym kraju sucho i pogodnie. Więcej chmur pojawi się na krańcach północno-zachodnich i wschodnich. Osłabnie też wiatr. Te wszystkie czynniki wpłyną na szybki spadek temperatury. Dodatkowo od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Małopolskie, Górno Śląskie pojawią się mgły osadzające szadź.

O poranku temperatura spadnie do -6/-3 stopni. Lokalnie na Kaszubach, Wzniesieniach Mławskich, Górach Świętokrzyskich, Wzniesieniach Łódzkich zobaczymy -7 stopni a w regionach podgórskich Sudetów i Tatr do -12/-9 stopni. Najcieplej o poranku ale także z mrozem na wschodzie i zachodzie kraju- tutaj -3/0 stopni, do +1/+2 stopni wzdłuż wybrzeża.

Elementy zimy na od Kaszub po Łódzkie i Tatry utrzymać się mogą nawet do południa. Na pozostałym obszarze mgieł znacznie mniej, w zamian dominować ma słońce. W wielu regionach będzie zupełnie bezchmurnie. Po południu chmur zacznie przybywać na zachodzie i w okolicy Świnoujścia pod wieczór zacznie padać deszcz i deszcz ze śniegiem (znacznie większe opady w dniu jutrzejszym wystąpią w Niemczech, gdzie prognozuje się śnieżyce z prawdziwego zdarzenia).

Mgły i niskie chmury nawet na kilka godzin przed prognozowanym zjawiskiem są niezwykle ciężkie do przewidzenia- możliwe, że jutro pojawi się region z mgłą przez cały dzień. W takim miejscu w ciągu dnia będzie około -2 stopni. Na wschodzie zobaczymy około -1/+1 stopnia. Na południu, północy (Kaszuby, Kujawy) i w centrum około +1/+2 stopni. Najcieplej na zachodzie, do +3/4 stopni.

Wiatr słaby z południa.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły