piątek, 8 grudnia, 2023
spot_img

W nocy front chłodny z zachodu ruszy na wschód kraju [POGODA]

spot_imgspot_img

Deszcz pojawi się na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza i Suwalszczyźnie. Napada go około 2-6 mm. Tylko lokalnie między Gołdapią a Mławą może to być do 10 mm. Pokropi również na Kujawach, wschodzie i w centrum kraju. Nad ranem pogodnie będzie na całym zachodzie i północy kraju, a chmury choć już bez opadów pozostaną na wschód od Wisły. Noc rześka. W zachodnich, północnych i centralnych województwach temperatura spadnie do 3/5 stopni. Przy gruncie około 0/+2 stopni. Pod chmurami na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie do 7/9 stopni.

Do południa przewaga chmur, pochmurno na Lubelszczyźnie, wschodzie, południu, północy i w centrum Mazowsza, Podlasiu i na Mazurach. Chmury z przejaśnieniami w centrum kraju. Na zachodzie i północy do około 9:00 słonecznie, jednak około południa znad Niemiec wkroczą ciężkie chmury, z których po południu miejscami pokropi deszcz  (szczególnie na Pomorzu Gdańskim, Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku).

Sporo słońca pokaże się od Warmii po zachodnie Mazowsze i wschodnie Kujawy, Ziemię Łódzką, aż po Małopolskę, Podkarpacie, Górny Śląsk i Roztocze.

Temperatura podniesie się do 9/10 stopni na Kaszubach, 11 stopni na północy, do 17/18 stopni na krańcach południowych.

Wiatr na wschodzie i południu powieje słabo z południa. Od Podlasia po Łódzkie, Opolszczyznę podmuchy wiatru osiągną do 35 km/h. Na zachodzie i północy wiatr będzie dość silny w porywach do 55 km/h z południowego zachodu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x