niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

W kurnik uderzył piorun. Właściciele ponieśli ogromne starty

spot_img

Wczoraj wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Leszczanka (powiat łukowski). Ze zgłoszenia wynikało, że ogniem objęty był murowany budynek, w którym znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy kurczaków.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pożaru policjantów wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna w dach budynku. Tego dnia, wieczorem nad gminą Trzebieszów przeszła burza z obfitymi opadami deszczu i wyładowaniami atmosferycznymi. W wyniku pożaru budynek doszczętnie spłonął.

Wstępnie straty jakie ponieśli właściciele fermy drobiu szacowane są na ponad 2 mln złotych. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zaistniałego pożaru. W prowadzonym postępowaniu kluczowym będzie dowodem będzie zapewne opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Źródło: lublin112.pl

Śląskie: trąba powietrzna zrywała dachy w Kaniowie [WIDEO]

Ogromna tragedia w Łyśniewie Sierakowickim. Dwulatek walczy o życie

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników