niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

W czwartek duże zamieszanie w pogodzie [POGODA]

spot_img

Do rana na południu, wschodzie i w centrum kraju pogodnie i sucho oraz mroźno- od -10 stopni na Roztoczu, -8/-5 stopni na wschodzie i w centrum. Na zachodzie do północy pogodnie, później niebo się zachmurzy a nad ranem zacznie padać- przy zachodniej granicy deszcz, im dalej chmury zajda na wschód tym opad deszczu zamieni się w śnieg. Temperatura wyniesie tutaj -4/-3 stopnie od Kaszub po Wielkopolskę, Opolskie do -2/0 stopni na zachodzie kraju.

Niestety w ciągu dnia front nie dotrze wszędzie za sprawą wiatru halnego na południu Polski. Na zachodzie padać ma do południa, po południu opady przelotne deszczu i lokalne burze. Na Kaszubach przez całe przdołudnie do popołudnia padać ma śnieg. Sypać przez 2-3 h ma również na Kujawach, Wielkopolce- około południa. Przez chwilę słabo śnieg popada między Łodzią a Warszawą. Po czym opad zmieni się w mżawkę na około pół godziny.

Na wschód od Warszawy front się nasili i sypać ma sam śnieg. Wieczorem sypać ma na Warmii i Mazurach. Na południu pojawi się krótki przelotny deszcz- na więcej opadów nie pozwoli wiatr halny. O ile od Olsztyna po Szczecin spadnie około 5 mm opadu- z czego w rejonie z opadem śniegu spadnie do 3-5 cm sniegu. Od Warszawy po Kujawy po Poznań, Słubice spadnie około 3-4 mm wody z czego od Kujaw po Warsawę do 3-4 cm śniegu. Od Kozienic po Łódź, Rawicz, Wrocław spadnie 2-3 mm wody, zaś na południu kraju od 0 do 2 mm. Na wschód kraju front dotrze późnym wieczorem i w nocy- sypać ma sam śnieg do 2-5 cm.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

,😏

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x