sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

W ciągu dnia sucho i z przejaśnieniami [POGODA]

spot_img

Pod osłoną nocy ponownie przelotne, niewielkie opady deszczu pojawią się na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Gdańskim a także na zachodzie Dolnego Śląska, Wielkopolski i Warmii. Spadnie tutaj około 1-3 milimetrów deszczu.

Na pozostałym obszarze front przejdzie na sucho- może miejscami pojawi się na kilka minut mżawka. Temperatura spadnie nad ranem do 0/+3 stopni na zachodzie, północy i w centrum i +4/+5 stopni w Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu. Wiatr silny i porywisty, w porywach do 55-70 km/h. Nad ranem na wybrzeżu środkowym porywy do 90 km/h.

W ciągu dnia sucho z przejaśnieniami będzie na zachodzie, wschodzie i w centrum kraju. Trochę słońca, trochę przelotnego deszczu na północy- w szczególności pas od Darłowa, Słupska po Kościerzynę, Lębork, Gdańsk, Elbląg, Kwidzyn- przewidywana suma opadów sięgnie 1-3 milimetrów. Lokalnie w okolicy Ustki, Łeby do 5 milimetrów. Po południu słabe przelotne opady dotrą na północ Kujaw, całą Warmię i Mazury a także północne Mazowsze przynosząc opad rzędu 0,1-1 milimetra.

Na południu kraju do południa dużo chmur, ale sucho. Po południu na południe Małopolski i Podkarpacia wkroczy strefa opadów znad Słowacji, przynosząc opady śniegu w górach i deszczu między Przemyślem, Krosnem, Nowym Sączem. Spadnie tutaj około 10 milimetrów w górach i 1-4 milimetrów na przedgórzu.

Temperatura w ciągu dnia już znacznie niższa. Na północy około +3/+4 stopni- po południu spadek do 0 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą +4/+7 stopni- najcieplej na południowym wschodzie.

Wiatr z każdą kolejna godziną będzie coraz słabszy.

 

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników