czwartek, 23 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przełomowe innowacje firmy Bayer dla rolnictwa i zdrowia

spot_img

Firma Bayer zwiększa nakłady na inwestycje mające opracowywanie nowych technologii w dziedzinie zdrowia i rolnictwa. Finansowanie to ma przekroczyć 1,3 mld euro do końca 2024 roku.

Jak powiedział Werner Baumann, prezes zarządu Bayer AG – “Stoimy w przededniu ery innowacji w naukach o życiu. Nasze zdolności pokonania części z największych wyzwań gwałtownie rosną. Poczynając od sposobów na nieuleczalne choroby, dostarczania ludziom narzędzi prewencyjnych by żyli zdrowiej, lepiej i dłużej, do osiągania większych plonów rolnych, przy znacznym ograniczaniu nakładów i z poszanowaniem zasobów planety. Ta możliwość w szczególności jest napędzana coraz szybszym zbieganiem się biologii, chemii, zaawansowanych technik obliczeniowych, analityki danych i sztucznej inteligencji. Jako lider w dziedzinie zdrowia i żywienia Bayer zwiększa wysiłki by stać się motorem tej ery innowacji.”

Innowacje w rolnictwie

Według specjalistów firmy Bayer, wojna w Ukrainie pokazała jak ważne jest rolnictwo, jak również niezakłócone łańcuchy dostaw. Innymi wyzwaniami z jakimi mierzy się rolnictwo są zmiany klimatu czy zmiany legislacyjne. Dlatego firma Bayer wykorzystuje duże możliwości pojawiających się nowych technologii do tworzenia zrównoważonego i odpornego na zmiany klimatu systemu produkcji żywności i wsparcia roloników na całym świecie w zwiększaniu plonów przy ograniczaniu zużywania zasobów i jednoczesnym ograniczaniu emisji i usuwaniu dwutlenku węgla z atmosfery. “Inwestycja firmy Bayer w wysokości 2 miliardów euro rocznie w badania i rozwój w dywizji Crop Science nie ma sobie równych w branży, powodując utworzenie solidnego strumienia prac innowacyjnych w dziedzinie nasiennictwa, cech odmianowych, ochrony roślin i rozwiązań cyfrowych o szczytowym potencjale sprzedaży, wycenianym na 30 miliardów euro szczytowego potencjału sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch dekad – z czego około połowa przypadnie na rozwój przyrostowy” – powiedział Rodrigo Santos, członek zarządu firmy Bayer AG i prezes dywizji Crop Science. Poprzez wykorzystanie technik RNAi firma Bayer niedawno wprowadziła pierwszą w historii ochronę biotechniczną przed stonką kukurydzianą, umożliwiając rolnikom zwalczanie szkodnika powodującego w uprawach straty o wartości około miliarda euro rocznie, jednocześnie ograniczając konieczność stosowania środków ochrony roślin. Dzięki kukurydzy karłowej (małej wysokości), której wprowadzenie na rynek jest planowane na rok 2023 w ramach nowo wprowadzanego przez firmę Bayer systemu Smart Corn, Bayer zapewni rolnikom roślinę znacznie odporniejszą na warunki pogodowe. Kukurydza karłowa jest odporna na ekstremalne warunki pogodowe powodowane zmianami klimatu, co zmniejsza ryzyko niszczenia plonów i zwiększa bezpieczeństwo żywnościowe. Dzięki swej niedoścignionej rolniczej platformie cyfrowej firma Bayer jest liderem dekarbonizacji rolnictwa. Inicjatywa Węglowa Bayer (Carbon Initiative) zachęca rolników do wdrażania praktyk rolniczych przyjaznych dla klimatu, takich jak ograniczanie orki lub uprawy okrywowe. Ponadto, stosuje techniki nowej generacji umożliwiające porównywanie ilościowe i śledzenie skutków tych praktyk, co podkreśla pionierską rolę firmy Bayer i jej wyjątkową pozycję w obszarze rozwijania możliwości cyfrowych w odniesieniu do łańcucha wartości żywności, pasz, paliw i włókien.

Porównanie wysokości kukurydzy karłowej i tradycyjnej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x