środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Najwyższa Jakość QI dla herbicydu Fundamentum 700 WG!

spot_img

Godłem Najwyższa Jakość Quality International nagrodzono trójskładnikowy herbicyd Firmy Innvigo pod nazwą: Fundamentum 700 WG. 

– Kilka lat temu podjęliśmy ważną decyzję, aby rozpocząć prace badawcze nad zupełnie nowym, kompletnym środkiem do zwalczania chwastów w zbożach – wyjaśnia Krzysztof Golec, Prezes Zarządu Innvigo. – Dzięki temu w 2019 roku, do portfolio produktowego naszej firmy dołączyliśmy Fundamentum 700 WG, czyli trójskładnikowy herbicyd do zwalczania całego kompleksu chwastów dwuliściennych. Dodam, że to wyjątkowy produkt, jakiego do tej pory nie było na rynku! Nasza kombinacja trzech substancji aktywnych jest unikalna i została objęta ochroną patentową. Polscy rolnicy docenili to innowacyjne rozwiązanie i włączyli Fundamentum 700 WG do swoich programów ochrony zbóż. Natomiast Godło Najwyższa Jakość Quality International 2021 jest bardzo ważne, ponieważ przyznano je naszemu produktowi w międzybranżowym konkursie, w którym mogą startować firmy z różnych sektorów polskiej gospodarki, a instytucje, które objęły patronat nad Programem, gwarantują obiektywizm oceny.

Zastosowania Fundamentum 700 WG

Fundamentum 700 WG, to herbicyd (środek zwalczania chwastów), selektywny o działaniu układowym, przeznaczony do stosowania nalistnego w zbożach jarych i ozimych. Zawiera trzy substancje aktywne: tribenuron metylowy, metsulfuron metylowy i florasulam. Preparat zwalcza bardzo szerokie spektrum uciążliwych chwastów dwuliściennych, w tym przytulię czepną, chwasty rumianowate, komosę, rdestówkę powojowatą i wiele innych. Wykazuje wysoką aktywność także w niskich temperaturach i jak zapewniają specjaliści, jest całkowicie bezpieczny dla roślin uprawnych. Trzeba też podkreślić, że herbicyd działa z najwyższą skutecznością, gdy jest aplikowany na młode, intensywnie rosnące chwasty. Może być stosowany w szerokim zakresie faz rozwojowych zbóż. Preparat Fundamentum 700 WG dostępny jest w sprzedaży. Natomiast 15 marca br. ruszy specjalna akcja promocyjna dla gospodarstw rolnych. 

Godło Najwyższa Jakość QI

Dodajmy, że Godło Najwyższa Jakość Quality International, podobnie jak tytuł: Liderzy Społecznej Odpowiedzialności przyznawane jest w ramach Programu pod oficjalnym patronatem: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 
Źródło i foto: Materiały Firmy Innvigo

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x