czwartek, 14 maja, 2026
spot_img

Upadłość Agrointelli! Czy Robotti zniknie z rynku?

Advertisement
KOSA STIHL
KOSA STIHL
spot_imgspot_img

Duńska firma Agrointelli, znana z autonomicznego robota polowego Robotti, ogłosiła upadłość na początku 2026 roku, kończąc działalność jednego z bardziej rozpoznawalnych startupów w segmencie rolnictwa precyzyjnego. Pomimo zaawansowanej technologii i obecności na wielu rynkach przedsiębiorstwu nie udało się znaleźć inwestora, który przejąłby firmę w całości.

Robotti był projektem wpisującym się w najnowsze trendy automatyzacji – umożliwiał wykonywanie prac takich jak siew, pielęgnacja czy nawożenie, przy minimalnym zagęszczeniu gleby. Mimo dużego potencjału technologicznego firma nie zdołała przełożyć innowacyjności na stabilny model biznesowy. Wysokie koszty wdrożenia, rosnąca konkurencja oraz trudności w skalowaniu produkcji i serwisu okazały się kluczowymi barierami.

Po ogłoszeniu upadłości nie udało się sprzedać spółki jako całości, dlatego majątek podzielono i rozpoczęto sprzedaż jego poszczególnych części, w tym patentów i oprogramowania. Zwolniono również pracowników, co praktycznie oznacza zakończenie działalności firmy.

spot_imgspot_img
Damian Tomaszewski
Damian Tomaszewski
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na kierunku Inżynieria rolnicza. Bliski tematyce wpływu rozwijającej się techniki rolniczej na środowisko. Na co dzień pracuję w rodzinnym rodzinnym gospodarstwie rolnym zajmującym się produkcją roślinną oraz zwierzęcą.

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

Filmy
0
Chętnie poznamy Twoją opinię, skomentuj!x