środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Uniwersalne brony talerzowe Perseus [WIDEO]

spot_img

Kompaktowe brony talerzowe są uniwersalnym narzędziem, które doskonale sprawdza się zarówno podczas uprawy przedsiewnej, jak i pożniwnej, a także do mieszania nawozów z glebą. Właścicielom mniejszych areałów oraz ciągników o niewielkiej mocy firma Bomet proponuje kompaktowe brony talerzowe (zawieszane) Perseus.

Typoszereg obejmuje siedem modeli o szerokości roboczej od 1,3 m do 2,7 m, które przeznaczone są do pracy z ciągnikami o mocy od 40 KM do 85 KM.

 

Zwarta konstrukcja

Głównym elementem brony Perseus jest rama nośna, do której mocowane są dwie równoległe nośnice wyposażone w talerze uzębione o średnicy 510 mm z kątem natarcia 15˚ oraz wał doprawiający. Sekcja talerzowa standardowo wyposażona jest w piastę bezobsługową. Rozstaw talerzy w rzędzie wynosi    25 cm. Po obu stronach brony znajdują się ekrany boczne, ograniczające wyrzut gleby poza pas roboczy.

Głębokość robocza wynosi od 6 do 16 cm i jest ustalana poprzez pozycjonowanie wału doprawiającego. Wysokość pracy wału ustalana jest w prosty sposób poprzez amortyzowane łączniki. Producent oferuje trzy rodzaje wałów: rurowy (Ø500mm), strunowy gładki (Ø280mm) oraz strunowy uzębiony (Ø320mm). Dla łatwiejszego agregatowania z ciągnikiem brona została wyposażona w belkę sprzęgową.

 

Zabezpieczenie przeciw kamieniom

Kompaktowa brona talerzowa Perseus może być używana do przedsiewnej uprawy gleby, do kruszenia i rozrywania zadarnionych skib po orce na łąkach i użytkach zielonych oraz do wykonywania podorywki ściernisk bezpośrednio po ścięciu roślin. Maszyna sprawdzi się również również do mieszania nawozów mineralnych i organicznych z glebą.

Brona Perseus dobrze radzi sobie na glebach średnio zwięzłych oraz porośniętych poplonem przeznaczonym na mulcz. Zastosowanie amortyzatorów gumowych sprawia, że dobrze radzi sobie na glebach zakamienionych. W przypadku trafiania na przeszkodę noga z talerzem delikatnie się odchyla się i zapobiega uszkodzeniu.

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników