czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Ukraina oficjalnie dołączyła do COPA i COGECA

spot_img

Ukraińskie Narodowe Forum Rolnicze (UNAF) dołączyło do Copa i Cogeca, organu reprezentującego europejskich rolników i spółdzielnie rolnicze, jako nowa organizacja partnerska.

Solidarność z rolnikami 

Uczestnictwo Ukrainy w Copa i Copeca potwierdzono podczas wczorajszego (środa, 9 marca) spotkania online pomiędzy grupami. Poruszono na nim skalę wyzwań, przed jakimi stoją obecnie ukraińscy rolnicy w wyniku inwazji rosyjskiej.

To nasz sposób na oficjalne pokazanie wam całego naszego wsparcia w próbie, która dotknęła wasz kraj. Widzimy wasze zaangażowanie. Obrazy docierają do nas każdego dnia. Jako przewodniczący Copa i osobiście chcę potwierdzić z wielką powagą naszą solidarność z narodem ukraińskim iz wami, rolnikami Ukrainy. ” – powiedziała przewodnicząca Copa Christiane Lambert

Mariia Dudikh, dyrektor UNAF, powiedziała, że ukraińscy rolnicy doświadczają braku paliwa, nasion i innych środków niezbędnych do kontynuowania działalności rolniczej. Przedstawiła również ich obawy dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego na Ukrainie i na świecie w wyniku trwającego konfliktu.

„Chciałbym wyrazić nasz szacunek dla decyzji, która pozwala UNAF dołączyć do Copa i Cogeca jako organizacja partnerska. Niestety dzieje się tak w świetle toczącej się na Ukrainie wojny, za którą nasz kraj płaci wysoką cenę” – stwierdziła Dudikh.

źródło: COPA COGECA
Zdj:unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x