czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Ujęto sprawców pożarów stogów

spot_img

W ubiegłym tygodniu w gminie Pińczów policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn. Zatrzymanie ma związek z serią pożarów balotów siana i słomy,  które odnotowywano tam od października 2019 roku.

 

Ustalenia policji

Zgodnie z ustaleniami policji pożary nie nosiły znamion przypadkowego zaprószenia ognia czy samozapłonu. Współpracujący z policją specjaliści, od początku byli zdania, że ich przyczyną jest umyślne, ludzkie działanie. Dlatego też policjanci z Pińczowa, jeszcze w październiku ubiegłego roku rozpoczęli typowanie ewentualnych sprawców i gromadzenie materiału dowodowego. W tym czasie, do lutego br. odnotowano 5 podpaleń stert balotów siana i słomy. Spłonęła też stodoła.

 

Ujęcie sprawców

W efekcie śledczej pracy doszło do przełomu w sprawie i pińczowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pińczów w wieku od niespełna 18 do 21-lat. Wszyscy też przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podpaleń dokonywali po to, by urozmaicić sobie czas wolny.

 

Sprawców czeka proces

Po przesłuchaniu prokurator zdecydował zastosować wobec wszystkich środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za spowodowanie pożarów i poczynione w ten sposób starty w mieniu grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: KWP w Kielcach

Seria pożarów stogów – celowe podpalenie?

Ogromny pożar w firmie zajmującej się sprzedażą i serwisem maszyn rolniczych

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników