poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

UE zarejestrowała fungicyd naturalnego pochodzenia

spot_img

Nowa substancja czynna – fenpikoksamid, wykazująca działanie fungistatyczne została zarejestrowana w Unii Europejskiej.  Na terenie UE będzie występowała pod nazwą handlową Inatreq Active. Będzie przeznaczona do ochrony zbóż przed głównymi chorobami, takimi jak septoriozy i rdze. Substancja aktywna jest pochodzenia naturalnego, ma zdaniem producenta wyjątkową skuteczność biologiczną oraz unikalne miejsce działania w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi stosowanymi w zbożach. Inatreq nie wykazuje także odporności krzyżowej z innymi substancjami czynnymi fungicydów zbożowych.

– Cieszy nas, że UE umożliwiła rolnikom korzystanie z tego nowoczesnego, naturalnego środka grzybobójczego – oświadczył Thomas Lyall, dyrektor ds. rejestracji na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Corteva Agriscience. – Inatreq Active to nie tylko przełomowe rozwiązanie pozwalające rolnikom na uzyskiwanie lepszych plonów, łączące elastyczność stosowania z wyjątkowym bezpieczeństwem dla roślin, ale również, ze względu na swoje biologiczne pochodzenie, odpowiada oczekiwaniom europejskich konsumentów w kontekście innowacji w rolnictwie.  Zatwierdzenie Inatreq Active do stosowania w UE otwiera drogę do rejestracji tej substancji w poszczególnych krajach członkowskich w celu zapewnienia szerokiej dostępności w Europie.

Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie fungicydu w Polsce będzie Corteva Agriscience, dział rolniczy koncernu DowDuPont.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x