środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Trzoda chlewna – chów otwarty

spot_img

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów trzody chlewnej prowadzących chów w cyklu otwartym, podjąłem decyzję o uwzględnieniu tej grupy hodowców w ramach wsparcia dla podmiotów które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 – powiedział Minister  Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podczas dzisiejszej (4 grudnia br.), konferencji prasowej poświęconej formom wsparcia dla producentów trzody chlewnej. 

Wnioski tylko do 20 grudnia br.!

Wnioski będzie można składać do 20 grudnia br. Wsparcie dotyczyć będzie tych producentów, którzy w okresie od 1 marca do 15 lipca br. ponieśli straty w wyniku pandemii koronawirusa i zagraża im utrata płynności finansowej. Warunkiem ubiegania się o pomoc będzie utrzymywanie średniej dziennej liczby świń powyżej 21 osobników. Wnioski przyjmować będą biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wypłata wsparcia nastąpi w 1 kwartale 2021 roku. Szczegóły dotyczące warunków i wysokości wsparcia dostępne będą na stronie internetowej ARIMR. Ministrowi Grzegorzowi Pudzie podczas konferencji towarzyszyła Renata Mantur, Zastępca Prezesa ARiMR.

Dziwna zbieżność terminów

W powyższym kontekście zastanawiające jest to, że Minister Rolnictwa Grzegorz Puda informuje o tak ważnej decyzji w przeddzień zapowiadanych na sobotę (5 grudnia br.) przez AGRO-unię masowych protestów rolniczych w Warszawie. A jak pamiętamy brak pomocy dla producentów trzody chlewnej działających w oparciu o chów otwarty był, prócz tzw. „Piątki Kaczyńskiego”, jednym z głównych powodów podjęcia przez rolników ogólnokrajowych akcji protestacyjnych.  

Źródło i foto: MRiRW


 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x