niedziela, 1 października, 2023

Trwa wypłata pomocy dla producentów jabłek i hodowców trzody chlewnej

spot_imgspot_img

ARiMR wypłaca nadzwyczajną pomoc dostosowawczą producentom jabłek oraz producentom trzody chlewnej. Do 31 sierpnia do sadowników trafiło 37 mln zł, a hodowcy świń otrzymali 105 mln zł.

Pomoc dla sadowników została uruchomiona ze względu na trudności ze sprzedażą jabłek w zw. z embargiem wprowadzonym przez Białoruś. Wsparcie skierowane było do producentów jabłek deserowych. Wnioski przyjmowane były od 2 maja do 30 czerwca 2022 r. Wpłynęło ich ponad 2,4 tys. na łączną kwotę ok. 59,36 mln zł. Pomoc obejmie ok. 198 tys. ton.

Trwa weryfikacja złożonych dokumentów, a 4 sierpnia 2022 r. rozpoczęła się wypłata pomocy. Do 31 sierpnia producenci trzody chlewnej otrzymali 105 mln zł.

Wysokość dofinansowania do jednej sztuki świń wynosi 80 zł, a producent trzody chlewnej może otrzymać wsparcie do maksymalnie 2000 świń. O pomoc mogli starać się producenci trzody chlewnej, w których gospodarstwach między 1 kwietnia a 30 czerwca 2022 r. urodziły się świnie. Zwierzęta musiały być oznakowane i zgłoszone do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt ARiMR do 15 lipca 2022 r. – przypomniała Agencja.

Źródło: ARiMR

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x