wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Tragedia w Łódzkim: Strop chlewni zawalił się na 150 świń!

spot_img

W miejscowości Wrząca w województwie Łódzkim doszło do poważnego wypadku w jednym z gospodarstw. Około godziny 10.45 strop chlewni zawalił się, zamykając pod gruzami około 150 świń, które znajdowały się w budynku w momencie katastrofy. Sytuację komplikuje fakt, że konstrukcja grozi całkowitym zawaleniem, utrudniając akcję ratunkową strażaków.

zdj: KP PSP w Sieradzu

Składowane zboże spowodowało runięcie stropu

Przyczyną tragicznego wypadku, jak wykazały wstępne ustalenia, było przeciążenie stropu przez składowane na strychu zboże. W wyniku załamania konstrukcji, ściany chlewni runęły, co doprowadziło do przygniecenia wielu świń.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, w tym 11 zastępów straży pożarnej. Niestety, ze względu na grożące kolejne zawalenie, akcja ratunkowa jest utrudniona, a strażacy nie mogą bezpiecznie wejść do środka, aby ewakuować pozostałe żywe zwierzęta. Na szczęście, na początku akcji udało się uratować 11 zwierząt, a pracownicy nie odnieśli obrażeń.

“Mamy informację od gospodarza, że przygniecionych zostało około 150 świń. Budynek grozi całkowitym zawaleniem, w związku z czym nie możemy podjąć wewnątrz żadnej akcji ratowniczej, a mogą tam znajdować się jeszcze żywe zwierzęta. Obecnie zabezpieczamy teren” –  przekazał rzecznik sieradzkich strażaków st. kpt. Marcin Zwierzak.

Policja, Prokuratura i Inspektorat Budowlany na miejscu zdarzenia

Budynek chlewni poniósł poważne straty, a koszt naprawy wstępnie oszacowano na 500 tys. złotych. Obecność przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sieradzu na miejscu ma pomóc w zbadaniu stanu budynku i podjęciu odpowiednich działań. Policjanci pod nadzorem sieradzkiej prokuratury badają przyczynę katastrofy.

źródło: TVN 24; RMF FM

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x