wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Pięć portów w krajach bałtyckich jest gotowych do udziału w eksporcie ukraińskiego zboża

spot_img

Kraje bałtyckie są gotowe zapewnić przepustowość pięciu dużych portów na swoich terytoriach, aby uczestniczyć w bezpiecznym eksporcie ukraińskiego zboża na rynki światowe, powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis.

Rosja odmówiła kontynuowania Inicjatywy

Kraje te oficjalnie zaapelowały do Komisji Europejskiej o wykorzystanie Drogi Bałtyckiej do rozwiązania problemów, które pojawiły się po tym, jak Rosja odmówiła kontynuowania Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej.

Kraje bałtyckie mają pięć portów, które mogą bezpiecznie transportować znacznie większe ilości ukraińskiego zboża.

Oficjalnie proponujemy, aby Komisja Europejska pomogła nam zwiększyć przepustowość kolei na trasie bałtyckiej” – napisał litewski urzędnik państwowy.

Źródło: ubn.news

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x