środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Tłusty Czwartek z Terravitą

spot_img

Gdyby zapytać o ulubiony i najbardziej wyczekiwany dzień w roku, wielu miłośników słodkości bez chwili wahania wskaże właśnie to święto – Tłusty Czwartek. Dzień, w którym delektowanie się pączkami, faworkami, racuchami i innymi pysznymi deserami, jest w pełni uzasadnione, a niektórzy uważają, że wręcz nieodzowne. A jak jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie to słodkie świętowanie? Terravita ma na to prosty sposób! Puszyste, lekkie oponki serowe, oblane aksamitną, czekoladową polewą. Brzmi pysznie? A smakuje jeszcze lepiej! Co ważne, te wyśmienite oponki są wyjątkowo łatwe i szybkie w przygotowaniu. 

Tłusty Czwartek przypada w okresie, gdy zima ustępuje miejsca wiośnie. A czyż to nie doskonała okazja do świętowania? Oczywiście – i to od stuleci. Formy obchodzenia tego święta były różne; zmieniały się również rodzaje tradycyjnie podawanych w tym dniu smakołyków. Współcześnie w Tłusty Czwartek raczymy się wieloma słodkościami, jednak bez wątpienia na tej liście królują pączki. 

Historia pączków jest długa i ciekawa. Dość wspomnieć, że dawne pączki w niczym nie przypominały tych dzisiejszych – były twarde i serwowane w wersji wytrawnej. Dziś mamy wiele ich rodzajów, w tym te, charakterystyczne dla kuchni poszczególnych krajów. Amerykańskie donuts, włoskie bomboloni czy hiszpańskie churros to tylko niektóre z nich. Pączki bywają okrągłe, podłużne, w formie oponek, małe bądź większe, smażone lub pieczone, z różnymi dodatkami, polewami, posypkami – a wszystkie równie pyszne.

Coraz częściej zamiast kupować wypieki w cukierni, decydujemy się na ich własnoręczne wykonanie. Warto się o to pokusić w Tłusty Czwartek, tym bardziej, że wyśmienite oponki serowe możemy przygotować w naprawdę krótkim czasie. To prosty przepis, nie wymagający wielu składników, ani długiego wyrabiania i wyrastania ciasta. A efekt? Z pewnością zachwyci każdego miłośnika słodkości, tym bardziej, gdy oponki pokryjemy idealnie aksamitną, czekoladową polewą. 

Do jej wykonania niezbędna będzie wysokiej jakości czekolada. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy wybrać gorzką lub mleczną. Świetnie sprawdzą się tu czekolady Terravita:

  • Terravita Czekolada gorzka 70% kakao
  • Terravita Czekolada mleczna 32% kakao  

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x