sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Wzrostowy trend w sprzedaży nowych ciągników rolniczych

spot_img

W styczniu rolnicy kupili i zarejestrowali 719 nowych traktorów. Jest to wyższy wynik o blisko 18% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Tak wynika z analiz agencji Martin&Jacob, która monitoruje rynek rolniczy. 

Największą sprzedażą, bo 141 zarejestrowanymi ciągnikami może się poszczycić marka New Holland. Jej udział rynkowy dochodzi do 20%. W porównaniu ze styczniem 2021 udało się zarejestrować o 15 ciągników więcej. Do najbardziej popularnych należą ciągniki z serii T4, T5 i T6. 

Na drugim miejscu uplasowała się marka Kubota. Rolnicy kupili i zarejestrowali 97 pomarańczowych ciągników. Jest to wynik o 12 lepszy jak w styczniu 2021 r. Udział rynkowy tej marki wynosi 13,5%. Najbardziej popularne modele to ciągniki z serii L2 i L1. Trzecie miejsce należy do marki John Deere. W styczniu zarejestrowano 90 ciągników, a w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku było to o 45 traktorów więcej.  Jest to największy wzrost sprzedaży ze wszystkich analizowanych markach. Taki wynik daje marce John Deere 12,5% udział w rynku. Największym zainteresowaniem cieszą się cięgniki z segmentu mocy powyżej 150 KM. Jednym z nich jest model 6195M, zaś ciągnik z oznaczeniem 6155M – został zaliczony do najczęściej kupowanych modeli w styczniu. Zarejestrowano go w ilości 15 sztuk. Pełne zestawienie styczniowej sprzedaży w tabeli.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

2.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x