wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Uzupełnienie oferty pługów obracalnych

spot_img

Ofertę pługów obracalnych z firmy Lemken uzupełnia model Juwel 6. Jest on plasowany jako młodszy brat zawieszanych pługów obracalnych Juwel 7, 8 i 10. Najnowszy model zastąpi od przyszłego roku serię EurOpal i VariOpal 5 i 6, które są znane dobrze rolnikom od 25 lat.

Pług Juwel 6 m ma ramę o przekroju 110 mm, a prześwit pod ramą jest określony na 80 cm. Do wyboru będą pługi od 3 do 5 korpusów. Model w wersji M ma mechanicznie skokowe ustawianie szerokości w 4 zakresach na każdy korpus. Z kolei Juwel 6 V ma bezstopniową hydrauliczną regulację szerokości roboczej. Opcjonalnie można otrzymać siłownik do liniowania ramy na czas obrotu pługa. Natomiast przy zamontowaniu zestawu elektronicznego „iQblue Connect” można uzyskać inteligentny pług ze sterowaniem ISOBUS i podłączyć go do systemu zarządzania gospodarstwem.

W podstawowym wyposażeniu są montowane sprawdzone korpusy Dural. Poza tym dostępne są korpusy DuraMaxx wykonane ze specjalnie hartowanej stali, spełniające najwyższe wymagania wytrzymałościowe. W warunkach kamienistych zalecane jest mechaniczne zabezpieczenie przeciążeniowe non-stop. System regulacji Optiquick, który jest znany z innych zwieszanych pługów Lemkena jest również w modelach Juwel 6. Warto zaznaczyć, że wszystkie pługi zawieszane są również wyposażone w nowe koło wahadłowe. Regulacji głębokości dokonuje się bez użycia narzędzi. Pług Juwel 6 przewidziany jest do ciągników o mocy od 70 do 130 KM i będzie dostępny na rynku od marca 2023 roku.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x