niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Sprawna obsługa zawodów

spot_img

Firma John Deere od lat wspiera Cavaliadę Tour w zakresie przygotowania terenu pod zwody i w transporcie przeszkód. Nie inaczej było podczas ostatniej edycji, gdzie widzowie mogli oglądać zmagania zawodników w czterech konkurencjach. Były to skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżanie czy widowiskowy wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Gospodarzami tych zawodów są cztery miasta – Poznań, Kraków, Warszawa i Sopot. W dniach od 16 do 19 grudnia 2021 r., najlepszych jeźdźców można było oglądać w Poznaniu. Poza zawodami na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się pokazy, aukcja koni i największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Dobrze przygotowany teren

Dobrze przygotowana infrastruktura pod profesjonalne zawody to podstawa. 

– Od wielu lat współpracujemy z John Deere i korzystamy ciągników, które wspierają nas przede wszystkim w pielęgnacji parkuru, tak ważnego na tej imprezie. Kluczem jest to, żeby sprawnie i skutecznie wyrównać podłoże w przerwach konkursów. Kompaktowe ciągniki John Deere się sprawdzają w realizacji tych zadań, więc ta współpraca układa się bardzo dobrze – komentuje Henryk Święcicki, Dyrektor Biura Zawodów CAVALIADA Tour. Oprócz precyzyjnego wyrównywania nawierzchni pojazdy Gator zapewniały również pomoc w transporcie przeszkód oraz elementów technicznych parkuru.

Zawody jeździeckie Cavaliada Tour 2021 były obsługiwane sprzętem marki John Deere. Fot. firmowe.

Jakie maszyny pracowały?

W stoicy Wielkopolski pracowały dwa modele kompaktowych ciągników – 3038E i 3046R. Wyróżnia je mały promień skrętu i mocny silnik. Takie parametry nawet za zawieszonym narzędziem pozwalają na zachowanie zwrotności i wykonanie pracy ciasnych przestrzeniach, jak również w miejscach z ograniczoną wysokością. Pozwala na to składany pałąk ROPS. Model 3038E wyposażony jest silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Z kolei model 3046R ma system elektrycznego zarządzania mocą silnika, co pozwala na maksymalną wydajność w każdych warunkach. Ciągnik wyposażono w dwupedałową przekładnię E-Hydro.

Transport przeszkód

Do transportu przeszkód był wykorzystany Gator XUV865M. Pojazd ma napęd na cztery koła, co pozwala na sprawne przewożenie przeszkód między stajniami i parkurami. Ponadto jest wspomaganie kierownicy, cyfrowa deska rozdzielcza i pełni niezależny układ zawieszenia oraz przestronna wygodna kabina.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x