niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rośnie rynek przyczep

spot_img

Rolnicy w marcu kupili i zarejestrowali 907 nowych przyczep.  Jest to wynik o 230 sztuk więcej niż w marcu 2021. Natomiast od nowego roku do krajowych gospodarstw trafiło 2041 nowych przyczep rolniczych. Jest to o 544 więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, co oznacza wzrost o 36,3%.

Liderem rynku po pierwszych trzech miesiącach pozostaje firma Pronar z ilością, aż 834 szt. zarejestrowanych nowych przyczep. Jest to aż o 256 szt. więcej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 578 szt. przyczep z Narwi. Marka ta, poprawia swoje udziały rynkowe w stosunku do zeszłego roku o 2,3 pp i obecnie posiada 40,9 % udziałów. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 202 rejestracjami i udziałami 9,9%. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się marka Metaltech, która ma 9,1% udziałów rynkowych i 185 szt. zarejestrowanych przyczep. Marka Wielton zajmuje czwartą pozycję – 98 szt. zarejestrowanych przyczep.

Fot. K. Grzeszczyk

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x