środa, 8 lutego, 2023

Precyzyjne nawożenie do granicy pola

spot_imgspot_img
-REKLAMA-spot_img

Inżynierowe w firmie Amazone cały czas modernizują produkowany sprzęt. Do zawieszanych rozsiewaczy nawozu ZA-TS i zaczepianych ZG-TS można zamówić nowy system rozsiewu granicznego. Dzięki niemu można jeszcze dokładniej nawozić przy dużych szerokościach roboczych na granicy pola. 

Ekran ze strukturą lamelową

Specjalny ekran BorderTS jest zintegrowany z oprogramowaniem rozsiewacza nawozów. Urządzenie ma specjalną strukturę lamelową i działa w połączeniu z systemem rozsiewu granicznego opartego na tarczach AutoTS. W czasie pracy jest automatycznie regulowana ilość i punkt podawania nawozu na tarczę rozsiewającą, aby zapewnić jak najlepszy rozdział poprzeczny.

Krótsze łopatki rozsiewające są aktywowane, dzięki czemu nawóz ma mniejsze przyspieszenie i jest precyzyjnie rozsiewany na żądaną odległość. Dzięki AutoTS, nawóz może być znacznie skuteczniej rozsiewany bezpośrednio przy krawędzi pola, przez to można uzyskać dodatkowe plony do 17% w porównaniu do konwencjonalnych systemów rozsiewu granicznego.

Jak to wygląda w praktyce?Chcąc uzyskać jeszcze wyższe plony na skraju pola. Wystarczy włączyć do pracy nowy ekran BorderTS. Rozrzucany nawóz jest kierowany bezpośrednio na uprawę z granicy pola. Otwór wylotowy od strony granicy pola jest zamknięty. Praca nowego urządzenia przyczynia się do doskonałego rozkładu poprzecznego granul, aż do krawędzi pola, bez przerzucania nawozu poza granice. Warto wspomnieć, że na obszarze krawędzi można uzyskać do 27% dodatkowej wydajności na ostatnich 5 metrach w porównaniu z konwencjonalnym systemem rozsiewu granicznego.

Prezentacja zestawu BorderTS i AutoTS

Przy pierwszym przejeździe otwór wylotowy do strony granicy pola jest zamknięty. Po załączeniu ekranu BorderTS redukowana jest dawka nawożenia do 50% dawki docelowej. Jadąc pierwszą ścieżką technologiczną rozsiewane jest 50% dawki w stronę granicy pola, aby w sumie osiągnąć wartość docelową w obszarze przygranicznym. W przypadku pracy na pozostałych ścieżkach technologicznych mamy normalny rozsiew ze 100% ilością docelową po obu stronach.

Hydraulicznie sterowany ekran BorderTS jest zamontowany centralnie za rozsiewaczem. W rozsiewaczach ZA-TS po włączeniu ekran BorderTS odchyla się od góry w kierunku wachlarza rozsiewu. Specjalna struktura lameli i bezstopniowo regulowana blacha prowadząca pozwalają kierować granulat łagodnie do podłoża.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

29,430FaniLubię
10,000ObserwującyObserwuj
17,100SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x