wtorek, 28 marca, 2023
spot_img

Opony TrailXBib od MICHELIN’A

spot_imgspot_img

Z myślą o rolnikach zainteresowanych podnoszeniem jakości i efektywności pracy, Firma Michelin – o siedem nowych rozmiarów –  rozszerza dostępną ofertę opon gamy MICHELIN TrailXBib z przeznaczeniem do ciągniętych maszyn rolniczych. Tego rodzaju ogumienie zapewnia wyższą ochronę gleby podczas prac polowych, a tym samym znacząco przyczynia się do zwiększania plonów.

Specjaliści i rolnicy

MICHELIN TrailXBib to opona opracowana w ścisłej współpracy z rolnikami z różnych krajów Świata. Jej budowa gwarantuje jeszcze lepszą (w porównaniu z poprzednimi modelami), wydajność. Umożliwia też pracę przy bardzo niskim ciśnieniu, chroniąc w ten sposób glebę przed nadmiernym ugniataniem. Dzięki tej właściwości, użytkowanie opon MICHELIN TrailXBib przekłada się bezpośrednio na ostateczną wielkość zbiorów.

W efekcie podjętych działań dotychczasową ofertę opon MICHELIN TrailXBib poszerzono aż o siedem nowych rozmiarów. Dzięki temu rolnicy mogą teraz wybierać spośród łącznie dziewięciu wielkości opon.

Wyższa ochrona gleby

Stosowanie opon MICHELIN TrailXBib daje rolnikom kilka głównych korzyści. Po pierwsze, konstrukcja karkasu (opasania opony), spełniająca normę VF (very high flexion), umożliwia zwiększenie obciążenia opony nawet o 40 procent w stosunku do standardowego ogumienia przy ciśnieniu zalecanym przez ISO. Innym korzystnym rozwiązaniem jest praca z obciążeniem określonym przez ISO przy dużo niższym ciśnieniu niż zalecane, co przyczynia się do zachowania unikalnych właściwości gleby.

Czysto na drogach

Kolejna zaleta to samoczyszczący wzór bieżnika. Rozwiązanie bardzo skuteczne na błotnistych nawierzchniach. Tego rodzaju bieżnik ogranicza też pozostawianie na drogach ziemi podczas przejazdów po pracy w polu. Na uwagę zasługuje także centralne żebro bieżnika zapewniające równomierne zużycie opony i pewne prowadzenie na drodze. Dodajmy, że technologia MICHELIN Ultraflex zastosowana w opasaniu tego typu opon zwiększa ich odporność na uszkodzenia, szczególnie podczas pracy przy niskim ciśnieniu. Dodatkowo, technologia ta zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na powierzchni styku opony z ziemią.

Korzyść w całym cyklu pracy

Nowa, poszerzona gama opon w ofercie Michelin umożliwia rolnikom wyposażenie wszystkich maszyn w opony VF w technologii MICHELIN Ultraflex i tym samym pozwala zoptymalizować wydajność pracy w całym cyklu uprawy. 
Przykładowo w przypadku ciągników rekomendowane gamy opon to MICHELIN AxioBib 2, MICHELIN XeoBib oraz MICHELIN YieldBib. Natomiast w przypadku osi ciągnionych to MICHELIN TrailXBib.

Zdalne systemy pompowania

Warto też wiedzieć, że gama opon MICHELIN TrailXBib jest w pełni kompatybilna (współpracująca), ze zdalnymi systemami pompowania. Umożliwia to łatwą regulację ciśnienia w oponach, w tym w maszynach ciągniętych. Dzieje się to w czasie rzeczywistym z odpowiednim dostosowaniem do rodzaju nawierzchni lub do warunków panujących na polu albo drodze.

Nowa siódemka MICHELINA

Siedem nowych rozmiarów opon w gamie MICHELIN TrailXBib to: VF 500/60 R22.5 160D; VF 600/50 R22.5 164D; VF 710/45 R22.5 170D; VF 600/55 R26.5 170D; VF 710/50 R26.5 176D; VF 650/65 R30.5 181D oraz VF 750/60 R30.5 187D.

Dodajmy, że Grupa Michelin produkuje też, sprzedaje i promuje produkty oraz usługi w dziedzinie mobilności. To opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Michelin jest Clermont-Ferrand we Francji. Spółka działa w 170 krajach. Zatrudnia 123 600 pracowników. Posiada 71 fabryk, które w 2020 r. wyprodukowały w sumie około 170 milionów opon. W Polsce Grupa Michelin posiada fabrykę opon w Olsztynie oraz krajową Dyrekcję Handlową w Warszawie.

Źródło i foto: Materiały Firmy MICHELIN

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x