niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowy pneumatyczny rozsiewacz nawozów AERO 32.1

spot_img

Nowy model AERO 32.1 uzupełnia gamę pneumatycznych rozsiewaczy nawozów KUHN. Dostępny jest w 3 wersjach o szerokości roboczej 27,28 lub 30 metrów. Dzięki swojej innowacyjności przesuwa granie wydajności i precyzji w nawożeniu.

Precyzyjne zmienne dawkowanie w 4 sekcjach

Rozsiewacz nawozów AERO 32.1 wyposażony w belkę polową z 24 rozdzielaczami rozłożonymi w 4 sekcjach, umożliwia precyzyjne dostarczenie właściwej dawki nawozu we właściwe miejsce. Każda z sekcji zasilana jest poprzez hydrauliczne aparaty wysiewające, które można dowolnie i indywidualnie włączać, wyłączać oraz regulować. Dzięki temu możliwe jest zmienne dawkowanie dla maksymalnie 4 dawek nawozu lub wyłączenie wybranych sekcji w jednym przejeździe. AERO 32.1 posiada również funkcję ważenia. Dwa ogniwa obciążnikowe ważą pozostałą w zbiorniku ilość nawozu, a w razie potrzeby umożliwiają regulację prędkości obrotowej aparatów wysiewających w celu dostosowania dawki wysiewu. Dzięki temu nie ma potrzeby wykonywania próby kręconej.

Oszczędność na zakupie nawozów

Rozsiewacz KUHN AERO 32.1 jest w stanie precyzyjnie rozsiewać aż po same krawędzie pola nawet te drobne, lekkie lub wieloskładnikowe nawozy, takie jak mocznik i mieszanki sypkie, które zwykle trudniej jest rozsiewać na dużych szerokościach za pomocą rozsiewaczy tarczowych. Bez względu na właściwości nawozu, zapewniony jest jego precyzyjny wysiew, co jest równoznaczne ze znacznymi oszczędnościami związanymi z zakupem tego typu nawozu.

Wiatr mu nie straszny

Okna pogodowe są coraz krótsze, przez co rolnikowi pozostaje niewiele czasu na zabiegi uprawowe a zwłaszcza na nawożenie. Dzięki systemowi belki polowej w jaką wyposażony jest AERO 32.1 umożliwia on nawożenie upraw niezależnie od pogody, w tym przy wietrznej aurze. Ponieważ właściwości lotne nawozu lub nasion nie mają już znaczenia, operator nie musi już korzystać z tabel wysiewu.

Długotrwały komfort

Belki polowe AERO 32.1 sterowane są hydraulicznie. Na czas transportu składają się z tyłu zbiornika, dzięki czemu idealnie dopasowują się do wymiarów maszyny. Gwarantuje to maksymalną kompaktowość i nie wywołuje stresu podczas przejazdów. Zarządzanie maszyną i belkami polowymi odbywa się za pośrednictwem terminala CCI 800 lub CCI 1200, lub dowolnego innego terminala ISOBUS będącego już do dyspozycji, nie wspominając o możliwości podłączenia joysticka CCI A3.

Szersze pole do działania

Wystarczy użyć drobnego wałka dozującego (dostępnego jako wyposażenie opcjonalne), aby rozsiać środki przeciwko ślimakom, mikrogranulaty, a nawet drobne nasiona roślin poplonowych. Z AERO 32.1 wysiew nawozów przebiega bez kompromisów, zapewniając maksymalną opłacalność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Cenna zaleta w kontekście obecnej sytuacji na rynku nawozów.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x