czwartek, 22 lutego, 2024

Nowości na Agro Show

spot_img

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show, która odbędzie się od 23 do 26 września w Bednarach k. Poznania. Nie zabraknie na niej prezentacji najnowszych maszyn. Poniżej niektóre z nich. | Krzysztof Grzeszczyk

Firma Expom wystawi wał nożowy Gladio o szerokości roboczej 6,2 m i wadze 2020 kg. Istnieje również możliwość zalania wału wodą, co powoduje wzrost jego masy do 2500 kg. Elementami roboczymi są tu trzy wały o średnicy 510 mm. Na ich obwodzie zamocowano 13 noży tnących 50 × 12 mm ze specjalnej stali Hardox. Rekomendowaną prędkością roboczą dla wału jest przedział 17–23 km/h. Wał jest przeznaczony do uprawy pożniwnej. Sprawdzi się również przy cięciu i mieszaniu z glebą poplonów.

Trzy rzędy zębów 

Kolejnym narzędziem będzie Ajax Trio o szerokości roboczej 3 i 4 m z trzema rzędami zębów spulchniających. Jest ono przeznaczone do pożniwnej i bezorkowej uprawy gleby. Elementy robocze mają zabezpieczenie w postaci śrub ścinanych lub non stop sprężynowych. Zęby robocze są zakończone redlicami z bocznymi podcinaczami. W takiej kompletacji głębokość robocza może wynosić 15–20 cm, a po ich zdemontowaniu można pracować na głębokości do 35 cm. Za sekcją spulchniającą pracuje rząd talerzy równających, zamocowanych na płaskich sprężynach. Ostatnim elementem jest wał V-ring o średnicy 600 mm lub wał sprężynowy o średnicy 480 mm.

Szybkie napełnianie

Na stoisku firmy Joskin będzie można oglądać m.in. nową przyczepę do transportu bydła Betimax RDS-P w wersji pomalowanej wysokogatunkową zieloną farbą. Podłoga jest wykonana z blachy karbowanej (bez powłoki antypoślizgowej).

Kolejną nowością będzie rozrzutnik obornika Tornado 3 T5011/11V. Jego skrzynia ładunkowa leży na jednej osi z dużymi kołami. Jej długość wynosi 5 m, wysokość 1,13 i szerokość 1,45 m i jest wykonana ze stali HLE 550. Mieści niemal 11 m3 obornika. Za jego rozrzut odpowiedzialny jest pionowy adapter pracujący z prędkością 445 obr./min.

Do wozu asenizacyjnego Joskin Modulo 2 14000 można zamontować ramię do przepompowywania wody do zbiorników opryskiwaczy. Sprzęt jest wyposażony w aktywny system mieszania i w urządzenie do napełniania osiągające wysokość 4,9 m. Wykorzystując takie rozwiązanie, można zwiększyć wydajność opryskiwacza o 15–30%. Ramię jest montowane na ramie tylnej wozów typu Modulo, które są wyposażone w pompę próżniową PN 106 JUROP 10.000.

Formuje redliny

Firma KMK od kilu lat zajmuje się produkcją maszyn do sortowanie, selekcji, odważania i pakowania ziemniaków oraz warzyw. W ofercie firmy są także różnego rodzaju przenośniki taśmowe płaskie i podnoszące (z zabierakami) oraz paletyzatory do układania worków, skrzynek i kartonów na paletach.

Oferta produktów została poszerzona o obsypnik formujący do ziemniaków OF 475. Jest to narzędzie czterorzędowe o rozstawie rzędów 75 cm. Firma oferuje także inne typy obsypników: dwu- i sześciorzędowe oraz wersje z innymi rozstawami rzędów (np. 90 cm).

Cały artykuł ukazał się w magazynie Agro Profil nr 9/2016

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników